HomeSpołeczeństwoSpotkanie świąteczno-noworoczne w Raduniu

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Raduniu

Licznych gości z kierownictwa Związku Polaków na Białorusi oraz kolegów z innych oddziałów ZPB, gościła 26 stycznia na spotkaniu świąteczno-noworocznym prezes Oddziału ZPB w Raduniu Halina Żegzdryń.

Śpiewa zespół „Przyjaciółka”

Delegacji Zarządu Głównego ZPB przewodniczyła prezes organizacji Andżelika Borys. Obecni byli także prezesi sąsiadujących i zaprzyjaźnionych z Raduniem oddziałów m.in.: Irena Biernacka z Lidy, Weronika Arabczyk z Wasiliszek, Teresa Milko z Bieniakoń, Zofia Raczko z Wawiórki, Krystyna Buczyłko z Zabłocia, Wiktor Lebiedziewicz z Naczy oraz prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK przy ZPB mjr Weronika Sebastianowicz.

Prezes Oddziału ZPB w Wasiliszkach Weronika Arabczyk, prezes ZPB Andżelika Borys i Andrzej Poczobut, członek Zarządu Głównego ZPB

Ogółem w spotkaniu wzięło udział około 90 osób. Działacze Oddziału ZPB w Raduniu przygotowali dla gości świąteczny program artystyczny. Gwiazdą wieczoru stał się miejscowy zespół „Przyjaciółka”, który zainicjował wspólne z gośćmi śpiewanie polskich kolęd.

Występ dzieci

Andżelika Borys i Andrzej Poczobut wręczają dzieciom słodkie prezenty

Po dorosłych na improwizowaną scenę wyszli młodzi artyści. Rodzeństwo Aleksander i Dominika Bartoszewicz zaśpiewało piosenki z repertuaru zespołu Arka Noego – „Świeć, gwiazdeczko, świeć” oraz „Gore gwiazda Jezusowi”. Kolędy usłyszała publiczność także w wykonaniu kolejnego zespołu rodzinnego braci Czywielów – Aleksandra, Artioma oraz Sergiusza.

Prezes Oddziału ZPB w Raduniu Halina Żegzdryń rozdaje opłatki

Po koncercie nastąpiła chwila dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Po tym, jak każdy złożył obecnym na spotkaniu indywidualne życzenia, planami działalności na 2017 rok podzielili się z kolegami z Radunia oraz gośćmi raduńskiego spotkania prezesi zaproszonych oddziałów ZPB.

Andżelika Borys dzieli się opłatkiem z Haliną Żegzdryń

Andrzej Poczobut dzieli się opłatkiem z Teresą Milko

Po przemówieniach przyszła kolej na zabawę, w której nie zabrakło zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych występów artystycznych, muzyki, tańców, konkursów i śpiewu.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Radun zawsze byla miejsciem spotkania dobrych ludie ktorzy znajo historiee i kulturze swojej mejscowosci i cenie jej

Skomentuj

Skip to content