HomeSpołeczeństwoKarczewskiego i Miasnikowicza rozmowy o ZPB

Karczewskiego i Miasnikowicza rozmowy o ZPB

W poniedziałek, 5 grudnia, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski odbył spotkania z przewodniczącymi obu izb Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi: Rady Republiki Michaiłem Miasnikowiczem i Izby Reprezentantów Uładzimirem Andrejczanką.

Z tyłu: Michaił Miasnikowicz i Stanisław Karczewski podczas ratyfikacji polsko-białoruskiej umowy oświatowej, fot.: twitter.com/StKarczewski

Na drugim planie: Michaił Miasnikowicz i Stanisław Karczewski podczas ratyfikacji polsko-białoruskiej umowy oświatowej, fot.: twitter.com/StKarczewski

Ponad 10 lat temu białoruskie władze doprowadziły do podziału Związku Polaków na dwie organizacje: legalną i lojalną w stosunku do rządzących oraz niezarejestrowaną niezależną.

Marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że rozmowy w Mińsku zbliżyły obydwie strony do rozwiązania konfliktu i jego kwestia dalszych rozmów, obie strony mają jego zdaniem dobrą wolę.

Przewodniczący izby wyższej białoruskiego parlamentu – Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi – Michaił Miasnikowicz powiedział, że kwestia Związku Polaków była przedmiotem dyskusji. – Jesteśmy zainteresowani tym, aby stanowiska obu Związków Polaków na Białorusi były zbliżone. Dobrze, jeśli byłaby to wspólna organizacja. Ale to jest sprawa wewnętrzna samych Związków. Białoruskie władze zrobią wszystko, aby potrzeby Polaków na Białorusi były zaspokojone – powiedział.

Znadniemna.pl za Polskie Radio

Najnowsze komentarze

  • ne ma wiary

  • PiS przehandluje ZPB i to bardzo szybko

Skomentuj

Skip to content