HomeOświataMedale dla nauczycielek języka polskiego

Medale dla nauczycielek języka polskiego

Ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik spotkał się z grupą kilkudziesięciu nauczycieli języka polskiego. Pięciu paniom nauczycielkom wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczenia przyznała minister edukacji Anna Zalewska.

medale_dla_nauczycieli

Ambasador RP Konrad Pawlik zwrócił uwagę, że nagrodzone nauczycielki pracują w swoim zawodzie ponad 20 lat. Są to: Ałła Makarewicz, Danuta Jarmuszewicz, Halina Oleszkiewicz, Irena Wańkowicz, Halina Gajdamowicz. Wszystkie pracują na terenie mińskiego okręgu konsularnego. Są również animatorkami polskiego życia kulturalnego na Białorusi.

medale_dla_nauczycieli2

„Jesteście takim jednym kolektywem nauczycielskim. Wzajemnie wymieniacie się doświadczeniami, wspomagacie i dzielicie materiałami. To jest bardzo ważne w waszej pracy”- mówił ambasador Pawlik, życząc jednocześnie nauczycielom radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Dyplomata zaznaczył, że polsko-białoruska umowa oświatowa, która niedługo powinna wejść w życie, ułatwi nauczanie języka polskiego na Białorusi oraz ureguluje warunki pracy polskich nauczycieli.

medale_dla_nauczycieli1

Ałła Makarewicz, nauczycielka języka polskiego z podstołecznego miasta Wołożyn podziękowała w imieniu nagrodzonych nauczycieli. „Cieszymy się, że nasz nauczycielski trud jest wysoko oceniony i doceniony przez państwo polskie”- powiedziała Ałła Makarewicz.

W podziękowaniu za dobrą współpracę przekazała ambasadzie Polski na Białorusi i wydziałowi konsularnemu obraz namalowany przez jej uczniów pokazujący święta Bożego Narodzenia.

Znadniemna.pl za IAR/Włodzimierz Pac, Fot.: minsk.msz.gov.pl

Najnowsze komentarze

  • Gratulacje Panie nauczycielki. Dzieki za trud i poswiecenie.

Skomentuj

Skip to content