HomeSpołeczeństwoMalarze wspierają polskie dzieci specjalnej troski

Malarze wspierają polskie dzieci specjalnej troski

Z pomocą i wsparciem dla dzieci specjalnej troski, wychowywanych w polskich rodzinach i uczących się języka polskiego, przyjechali 2 marca do Lidy reprezentanci działającego przy ZPB Towarzystwa Plastyków Polskich Gennadiusz Picko i Andrzej Filipowicz.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników spotkania w Lidzie

Zdjęcie pamiątkowe uczestników spotkania w Lidzie

Malarzom podczas wizyty w Lidzie towarzyszył prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz.

Spotkanie z dzieciakami i ich rodzicami odbyło się w kaplicy katolickiej przy miejscowym szpitalu rejonowym.

spotkanie_str_1

Malarze obdarowali dotknięte schorzeniami dzieciaki, akcesoriami plastycznymi i innymi cennymi prezentami, a dzieci odwdzięczyły się darczyńcom krótkim koncertem.

To właśnie występy artystyczne pokrzywdzonych przez los lidzkich dzieciaków przy okazji różnych, organizowanych przez ZPB, imprez kulturalnych, stały się powodem, dla którego malarze z TPP przy ZPB postanowili wesprzeć dzieci i ich rodziców, którzy się na co dzień zmagają z ciężkimi chorobami i cenią każdy, najdrobniejszy nawet, przejaw wsparcia i życzliwości.

Ze strony rodziców dzieci specjalnej troski podczas spotkania nie brakowało słów wdzięczności pod adresem darczyńców. Podkreślali oni, że akcje, podobne do tej, którą zorganizowali malarze, dają im i ich dzieciom poczucie pewności jutra, świadomość tego, że mogą liczyć na wsparcie rodaków, należących do najróżniejszych środowisk.

Przypomnijmy, że dziećmi specjalnej troski z rodzin polskich w Lidzie na co dzień opiekuje się miejscowy oddział Związku Polaków na Białorusi, pomagający dzieciakom realizować się artystycznie i pomagając im w nauce języka ojczystego.

Irena Biernacka z Lidy, zdjęcia Aleksego Gila

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content