HomeSpołeczeństwoPolsat próbuje wrócić do Polaków na Białorusi

Polsat próbuje wrócić do Polaków na Białorusi

Telewizja Polsat stara się znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie w sprawie przywrócenia transmisji swojego sztandarowego kanału, jakim jest otwarty Polsat, do białoruskich sieci telewizji kablowej.

polsat_logo

logo Telewizji Polsat

Poinformował nas o tym rzecznik prasowy Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk. Rzecznik zapewnił, iż kierownictwo Polsatu w kontaktach z operatorami sieci kablowych Białorusi, zwłaszcza z największym operatorem telewizji kablowej Grodna i Grodzieńszczyzny Centrum „Garant”, „stara się przede wszystkim brać pod uwagę dobro polskiej mniejszości na Białorusi”.

Przypomnijmy, iż od początku września, mieszkańcy Grodna nie mogą oglądać Polsatu, jedynego polskiego kanału telewizyjnego jaki im pozostał po wyłączeniu przez władze Białorusi w 2005 roku retransmisji TVP1. Jak tłumaczył operator sieci kablowej Centrum „Garant”, przyczyną zniknięcia Polsatu z jego oferty programowej było odłączenie transmisji kanału w formacie analogowym, gdyż w Polsce nadawanie analogowe telewizji zostało zakończone, a wszystkie telewizje przeszły na format cyfrowy.

Według informacji prasowych, „Garant” nie miał umowy z Telewizją Polsat na retransmisję Polsatu ale już skierował podobno zapytanie o pozwolenie przywrócenia Polsatu do swojej oferty programowej i retransmisji tego kanału z satelity.

„Garant” nie podaje terminu, w jakim ma zamiar rozwiązać problem. Jak zapewnia nas rzecznik prasowy Telewizji Polsat, polski nadawca będzie gotów do rozwiązania problemu już w następnym tygodniu.

Andrzej Pisalnik

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content