HomeSpołeczeństwoDelegacja Sopotu na jasełkach i spotkaniu opłatkowym w Raduniu

Delegacja Sopotu na jasełkach i spotkaniu opłatkowym w Raduniu

Przebywająca na początku stycznia na Grodzieńszczyźnie delegacja miasta Sopotu na czele z prezydentem Jackiem Karnowskim w tym roku miała okazję po raz pierwszy wizytować Oddział ZPB w Raduniu.

Radun_spotkanie_noworoczne_6

Jasełka w wykonaniu dzieci, uczących się religii i języka polskiego

Radun_spotkanie_noworoczne_8

Radun_spotkanie_noworoczne_5

Podczas pobytu w Raduniu goście uczestniczyli we Mszy świętej, po której mieli okazję obejrzeć jasełka z udziałem miejscowych dzieci, uczących się religii i języka polskiego. Wyreżyserowała przedstawienie o Narodzinach Pana Jezusa pracująca w raduńskiej parafii katechetka Teresa Klimowicz.

Radun_spotkanie_noworoczne_7

Radun_spotkanie_noworoczne_10

Zauroczeni przedstawieniem wysocy goście chętnie pozowali do wspólnego z małymi artystami zdjęcia, po czym wręczyli aktorom przywiezione znad polskiego Bałtyku świąteczne prezenty.

Radun_spotkanie_noworoczne_4

Wspólne pamiątkowe zdjęcie

Radun_spotkanie_noworoczne_3

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wręcza młodym aktorom świąteczne prezenty

Po kościele delegacja Sopotu w towarzystwie prezesa ZPB Mieczysława Jaśkiewicza, miejscowych działaczy organizacji oraz przybyłych do Radunia Polaków z pobliskich Naczy i Bieniakoń, udała się na świąteczny obiad do miejscowej kawiarni.  Czekał tam na nich występ działającego przy Oddziale ZPB w Raduniu zespołu „Przyjaciółka” oraz miejscowe talenty wokalne Aleksander i Dominika z rodziny Bartoszewicz, którzy zaśpiewali wiązankę polskich kolęd. Przebywający w świątecznym nastroju gospodarze i goście skorzystali z obecności księdza Piotra z miejscowej parafii, który poświęcił przygotowane na tę okazję opłatki, po czym wszyscy obecni w kawiarni mogli się nimi podzielić, składając nawzajem życzenia świąteczno-noworoczne.

Radun_spotkanie_noworoczne_2

Śpiewa zespół „Przyjaciółka”

Akcentów artystycznych nie zabrakło też podczas obiadu, gdyż całe towarzystwo biesiadowało, śpiewając kolędy, a potem także polskie pieśni biesiadne i patriotyczne.

Radun_spotkanie_noworoczne_1

Aleksander i Dominika z rodziny Bartoszewicz

Po skonsumowaniu posiłku goście z Sopotu poczuli się na tyle zżyci z miejscowymi Polakami, że chętnie brali udział we wspólnej zabawie, w której nie zabrakło tańców, żartów i śmiechu.

Radun_spotkanie_noworoczne

Podczas rozmów z Polakami z Radunia członkowie delegacji miasta Sopotu ciągle słyszeli słowa wdzięczności za wizytę w tym polskim miasteczku kresowym, gdyż Polakom na Kresach ciągle zależy na dowodach tego, że Polacy w Ojczyźnie o nich pamiętają. Goście obiecali, że ich pierwsza wizyta w Raduniu na pewno nie okaże się ostatnia.

Halina Żegzdryń z Radunia, fot.: Ireny Waluś

Najnowsze komentarze

  • Cieszy, ze Polacy z Macierzy o Was pamietaja ale Polonia ze swiata tez Was oglada i podziwia.
    Serdeczne pozdrowiena. Szczesc Boze w Nowym Roku.

Skomentuj

Skip to content