HomeOświataNauczyciele języka polskiego z obwodu brzeskiego spotkali się przy opłatku

Nauczyciele języka polskiego z obwodu brzeskiego spotkali się przy opłatku

Pedagogów, wykładających język polski w Brześciu, Baranowiczach, Peliszczach, Pińsku i Lachowiczach zaprosiła na spotkanie opłatkowe do Brześcia w dniu 17 stycznia dyrektor działającej tu Polskiej Szkoły Społecznej im. Ignacego Domejki Alina Jaroszewicz.

Oplatek_Jaroszewicz_Brzesc_1

Na spotkanie przybyły też: Anna Domska-Łuczak, konsul w Konsulacie Generalnym RP w Brześciu oraz Andżelika Borys, przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi, koordynująca z ramienia ZPB projekty oświatowe, obejmujące całą Białoruś.

Modlitwę inaugurującą spotkanie poprowadził wikary parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Brześciu, ksiądz Aleksander Kononowicz. Kapłan poświęcił też opłatki, którymi dzielili się, składając sobie nawzajem życzenia świąteczno–noworoczne, nauczyciele i ich goście.

Oplatek_Jaroszewicz_Brzesc

Spotkanie przy opłatku stało się okazją do przedyskutowania tego, co brzeskiemu środowisku nauczycielskiemu udało się osiągnąć w ubiegłym roku. Obecność pani konsul i przewodniczącej Rady Naczelnej ZPB pozwoliła nauczycielom z poszczególnych polskich ośrodków edukacyjnych zgłosić swoje potrzeby i oczekiwania na rok bieżący.

Pedagodzy najczęściej prosili o pomoc w uzupełnieniu zbiorów podręcznikowych i dydaktycznych, zabiegali o organizowanie dla uczniów kolonii edukacyjnych w Polsce. Sporym zainteresowaniem wśród pedagogów cieszy się także możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach metodycznych dla nauczycieli języka polskiego zarówno w Polsce, jak i na terenie Białorusi.

Znadniemna.pl, fot.:Eugeniusz Lickiewicz

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content