HomeKulturaBal karnawałowy u Polaków Mińska

Bal karnawałowy u Polaków Mińska

Spotkanie karnawałowe zorganizował 17 stycznia w białoruskiej stolicy Oddział Związku Polaków na Białorusi w Mińsku.

Karnawal_Minsk

Przemawia Helena Marczukiewicz, prezes Oddziału ZPB w Mińsku

Jak przystało na okres karnawału, Polacy z Mińska i podmińskich Borowlan spotkali się, aby biesiadować przy stole, śpiewać, tańczyć i w nieformalnej atmosferze odkryć w sobie przeróżne talenty artystyczne.

Karnawal_Minsk_1

Śpiewa Tatiana Gażewska

Oprawę muzyczną spotkaniu zapewnił zespół „Czarna Perła” z solistką Tatianą Gażewską. Repertuar zespołu jest niezwykle bogaty – grają i śpiewają utwory ludowe, kolędy, piosenki biesiadne, jazz a także utwory klasyczne, więc z zaspokojeniem najbardziej wymagających gustów biesiadujących nie było problemu.

Karnawal_Minsk_7

Śpiewa białoruski zespół „Rada”

Karnawal_Minsk_6

Balowemu nastrojowi sprzyjał udział we wspólnej zabawie białoruskiego zespołu „Rada”. Artyści białoruscy znani nie tylko z pięknego śpiewu, lecz także z umiejętności tanecznych, których sekretami chętnie dzielili się z biesiadnikami, ucząc ich kroków walcowych, pas d’espagne i innych tańców towarzyskich.

Karnawal_Minsk_4

Karnawal_Minsk_5

Pod akompaniament duetu „Lest”, poznającym tajniki tańca śpiewały solistki chóru „Tęcza”, a na akordeonie przygrywali panowie chóru „Polonez”.

Karnawal_Minsk_3

Duet „Lest”

Karnawal_Minsk_2

Karnawal_Minsk_8

Po zakończeniu zabawy, przebywający w świetnym nastroju i jeszcze bardziej zżyci ze sobą Polacy Mińska, serdecznie dziękowali prezes Oddziału ZPB w Mińsku Helenie Marczukiewicz za świetną zabawę i czas, spędzony w rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Ludmiła Burlewicz z Mińska, zdjęcia Aleksandra Wasilenki

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content