HomeOświataSpotkanie wielkanocne w Borysewie

Spotkanie wielkanocne w Borysewie

Tydzień przed Wielkanocą w Domu Polskim w Borysewie zebrali się Polacy, aby obejrzeć i wysłuchać program świąteczny przygotowany przez młodzież i dzieci z miejscowego oddziału ZPB.

Najmłodsi uczestnicy spotkania zebrali największe brawa

Najmłodsi uczestnicy spotkania zebrali największe brawa

Inscenizacja słowno-muzyczna składała się z wierszy i piosenek poświęconych świętu obchodzonemu na pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa. Starsze dzieci przypomniały również zebranym najważniejsze tradycje i obyczaje polskie związane z tym świętem, a w tym czasie młodsze pracowały nad pisankami. Największe brawa zebrali najmłodsi uczestnicy spotkania wielkanocnego – przedszkolacy, którzy brawurowo odegrali scenkę, prezentując nie tylko ładne stroje, ale też piękną polszczyznę.

Oprócz uczestników, wychowawców i ich rodziców udział w spotkaniu wziął prezes Rady Naczelnej ZPB Andrzej Poczobut, który podziękował za wspaniały występ nie tylko małym artystom, ale też osobom, które je tak świetnie przygotowały. Gość z Grodna złożył również zebranym w Domu Polskim rodakom życzenia zdrowia i optymizmu przed Świętami, które oznaczają nadejście nowego, czas odrodzenia i wielkiej nadziei.

Po radosnej części artystycznej uczestnicy spotkania zasiedli przy stole: młodsze pokolenie Polaków z Borysewa cieszyło się poczęstunkiem, a dorośli wymienili się wrażeniami o przedstawieniu i porozmawiali na różne, nurtujące ich, tematy.

IE

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content