HomeSpołeczeństwoZnane są data i miejsce koncertu „Lombardu” – „Solidarni z Polakami na Białorusi”!

Znane są data i miejsce koncertu „Lombardu” – „Solidarni z Polakami na Białorusi”!

Legendarny zespół rockowy „Lombard” jednak zagra koncert dla działaczy Związku Polaków na Białorusi.

Lombard_04

Zespół „Lombard” już grał w Grodnie dla działaczy ZPB w maju 2008 roku

Odbędzie się to 3 października w Białymstoku, który, wobec odmowy wydania przez władze Grodna pozwolenia na występ polskich muzyków w grodzie nad Niemnem, z entuzjazmem zgodził się wesprzeć chęć spotkania się muzyków „Lombardu” z rodakami zza wschodniej granicy Polski i okazania im solidarności.

Białostocki koncert „Lombardu” odbędzie się pod hasłem „Solidarni z Polakami na Białorusi”. Organizator wydarzenia po stronie białoruskiej – przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys -zapowiada, że Związek zorganizuje wyjazd na koncert do stolicy Podlasia dla około dwustu działaczy ZPB.

Przypomnijmy, że zespół „Lombard” miał wystąpić przed Polakami z Białorusi w Grodnie 26 lipca. Władze Grodna jednak tuż przed zaplanowanym koncertem wycofały pozwolenie na występ muzyków, czym sprawiły przykrość zarówno im, jak i setkom ich fanów w Grodnie, i zmusiły do wydania przez wokalistkę „Lombardu” Martę Cugier oficjalnego oświadczenia, w którym artystka zapowiedziała, że wobec braku możliwości wystąpienia w Grodnie muzycy „Lombardu” zagrają koncert solidarności z Polakami na Białorusi na terenie Polski.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content