HomeOświataMłodzież o miłości wierszem

Młodzież o miłości wierszem

26 kwietnia w Polskiej Szkole Społecznej przy ZPB w Grodnie odbył się wieczór poetycki poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej. Uczniowie 10 B klasy przedstawili wybrane wiersze poetki.

Młodzież wybrała dość oryginalny i ciekawy sposób, aby przybliżyć swoim kolegom postać poetki oraz jej poetyckie osiągnięcia. O życiu, poezji i Nagrodzie Nobla opowiedzieli w formie wywiadu. W rolę poetki wcieliła się Irena Paszuk, a wywiad z nią przeprowadził Władek Szewczyk. Następnie kilku uczniów recytowało wiersze Wisławy Szymborskiej, m.in. „Miłość szczęśliwa” i „Niektórzy lubia poezję”. Szczególnie dziewczynki, bardziej dojrzałe emocjonalnie, poważnie przygotowały się do recytacji wierszy o miłości.

Wysłuchano także piosenki, która dowodzi tego, że poezja Wisławy Szymborskiej jest popularna i wykorzystywana przez współczesnych kompozytorów polskich. Spotkanie zakończono minutą ciszy, aby uczcić pamięć wybitnej poetki.

Był to bardzo sympatyczny wieczór, który pozwolił poszerzyć umiejętności i wiedzę nie tylko humanistów z polskiej szkoły. Dyrektor Helena Dubowska zapowiedziała, że takie spotkania będą organizowane częściej, ze względu na to, iż jest to bardzo dobry sposób na poznawanie twórczości zarówno dotąd nieznanych poetów, jak również odkrywanie nieznanych stron życia wybitnych postaci z historii i kultury polskiej.

IE

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content