HomeKulturaMalarstwo Andrzeja Filipowicza zainspirowało projektantkę mody!

Malarstwo Andrzeja Filipowicza zainspirowało projektantkę mody!

Obrazy z serii malarskiej „Mirage” autorstwa Andrzeja Filipowicza, działacza Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi, zainspirowały polską projektantkę mody Katarzynę Łęcką do zaprojektowania kolekcji pt. „City Life” na sezon jesień – zima 2015/2016.

Elle_Malarstwo_Filipowicza_okladka

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_06

Projektantka mody Katarzyna Łęcka i Andrzej Filipowicz

Tkaniny, wykorzystane do zaprojektowania wszystkich, prezentowanych przez Katarzynę Łęcką w kolekcji „City Life” sukienek, zdobią nadruki widoków różnych miast Europy, pochodzące z obrazów polskiego malarza z Grodna.

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_03

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_02

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_01

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_04

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_07

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_08

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_09

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_011

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_012
Sam Andrzej Filipowicz zaprezentował wydruk swoich dzieł, utrwalonych na tkaninie, wykorzystanej przez Katarzynę Łęcką, podczas wernisażu wystawy malarskiej Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB, który się odbył się w Domu Polonii w Warszawie 19 kwietnia z okazji 10-lecia działalności ZPB w warunkach nieuznawania przez władze białoruskie.

Andrzej_Filipowicz_obraz_na_szaliku
Projektantka mody Katarzyna Łęcka, opisując swoją najnowszą kolekcję, mówi: „To najlepszy sposób, aby ubrać się z odrobiną artyzmu i najlepszy sposób, aby czuć się wyjątkowo w swoim miejskim życiu”.

Elle_Malarstwo_Filipowicza_pokaz_wspolne_01

Gratulujemy, działaczowi Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB Andrzejowi Filipowiczowi kolejnego sukcesu w jego karierze artystycznej, jakim niewątpliwie jest trafienie jego malarstwa na wybiegi pokazów mody, a niebawem, być może, także na ulice – w kreacjach eleganckich pań!

Znadniemna.pl, fot.: Mike Pasarella, Artura Kostowskiego i Iness Todryk-Pisalnik 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content