HomeSpołeczeństwoChór „Polonez” z Mińska na obchodach 25-lecia Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Chór „Polonez” z Mińska na obchodach 25-lecia Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

Działający przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku chór „Polonez” miał zaszczyt ozdobić śpiewem nabożeństwo, które odbyło się w świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie z okazji jubileuszu ćwierćwiecza istnienia organizacji, opiekującej się Polakami rozsianymi po całym świecie.

Chor_Polonez_w_Warszawie_08

Mszę Świętą w intencji Polaków, mieszkających poza granicami Polski, 1 maja – w przeddzień państwowego Święta Polonii i Polaków za Granicą – celebrował arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz.

Chor_Polonez_w_Warszawie_07

Chor_Polonez_w_Warszawie_06

Chor_Polonez_w_Warszawie_04

Chor_Polonez_w_Warszawie_05

W nabożeństwie, oprócz Polaków z Mińska, którzy dostąpili zaszczytu uświetnienia śpiewem tak doniosłego wydarzenia, uczestniczyli liczni kapłani, działacze polonijni z całego świata oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” na czele z prezesem Longinem Komołowskim. Od Związku Polaków na Białorusi, wspólnie z rodakami z Mińska i z różnych krajów świata, modliła się za Polonię i Polaków rozsianych po kuli ziemskiej między innymi przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys.

Chor_Polonez_w_Warszawie_03
W uroczystościach jubileuszowych Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, które były kontynuowane w Warszawie 2 maja i które zaszczycił obecnością Prezydent RP Bronisław Komorowski, uczestniczył także prezes ZPB Mieczysław Jaśkiewicz.

Chor_Polonez_w_Warszawie_01

Chor_Polonez_w_Warszawie_02

Chor_Polonez_w_Warszawie

Leon Mielnicki z Warszawy, zdjęcia Aleksandra Wasilenki

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content