HomeStowarzyszenie Żołnierzy AKRajd Katyński zawitał do Weroniki Sebastianowicz

Rajd Katyński zawitał do Weroniki Sebastianowicz

Uczestnicy XIII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego podróżując po Białorusi, nie mogli nie spotkać się z polską bohaterką, byłą łączniczką oddziału Armii Krajowej, a obecnie prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi i członkini Zarządu Głównego ZPB, kpt. Weroniką Sebastianowicz ps. „Różyczka”.

Wspólne zdjęcie rajdowców z panią kapitan Weroniką Sebastianowicz na tle Orła Białego

Wspólne zdjęcie rajdowców z panią kapitan Weroniką Sebastianowicz na tle Orła Białego

Grupa uczestników rajdu na kilkunastu motocyklach na czele z Leszkiem Rysakiem, członkiem zarządu i sekretarzem Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, postanowiła dzisiaj po odwiedzeniu Oszmiany i w drodze do Lidy odchylić się od wcześniej wyznaczonej trasy rajdu, aby odwiedzić w Skidlu panią kapitan.

Powitanie rajdowców przed domem pani Weroniki w Skidlu

Powitanie rajdowców przed domem pani Weroniki w Skidlu

Weronika Sebastianowicz powitała motocyklistów przed swoim domem i zaprosiła do środka, aby pokazać swój domowy ołtarzyk i zrobić wspólne zdjęcie na tle widniejącego na ścianie pokoju gościnnego godła Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród motocyklistów nie było takiego, kto nie poprosiłby o zrobienie mu zdjęcia z panią Weroniką jego własnym aparatem fotograficznym.

Pani Weronika na motocyklu z Leszkiem Rysakiem

Pani Weronika na motocyklu z Leszkiem Rysakiem

Po poczęstunku, przyszykowanym przez gospodynię „Kwasem Lidzkim”, rajdowcy podali pani Weronice zawczasu przygotowany na tę okazje hełm motocyklowy i zabrali ją ze sobą do Lidy, gdzie dzisiaj na cmentarzu katolickim odbyła się uroczysta modlitwa za poległych polskich żołnierzy.

Czołowy motocykl grupy rajdowców z panią Weroniką odjeżdża do Lidy

Czołowy motocykl grupy rajdowców z panią Weroniką odjeżdża do Lidy

Weronika Sebastianowicz pojechała na czele motocyklowej grupy wraz z jej kierownikiem Leszkiem Rysakiem.

stary_cmentarz_Lida

Młody patriota z Lidy kosi trawę na cmentarzu przy grobach polskich żołnierzy, fot.: polacygrodzienszczyzny.blogspot.com/

Do wizyty Rajdu Katyńskiego w Lidzie zawczasu przygotowała się miejscowa polska młodzież. Młodzi patrioci wczoraj sprzątali cmentarz katolicki, na którym są groby polskich zołnierzy.

Andrzej Pisalnik ze Skidla

Najnowsze komentarze

  • pomagajmy ludzią którzy muszą żyć z nie własnej woli poza Ojczyzną a nie mogą przybyć do ukochanej Polski niech Ich PAN BÓG WSZECHMOGĄCY błogosławi i wspiera na wieczne czasy .BÓG z wami kochani rodacy….

Skomentuj

Skip to content