HomeReligiaMisterium Wielkanocne w Hermaniszkach

Misterium Wielkanocne w Hermaniszkach

Teatralizowane widowisko, opisujące ostatnie dni ziemskiego życia Jezusa Chrystusa, Jego Mękę i Zmartwychwstanie, zaprezentowali 12 kwietnia w Święto Miłosierdzia Bożego w kościele w Hermaniszkach miejscowe dzieci, uczące się języka polskiego w hermaniszskiej szkółce parafialnej.

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_03

Reżyserem widowiska i odtwórcą głównej roli w nim był proboszcz miejscowej parafii ksiądz Giennadij Romaszko SAC, który poprzez angażowanie dzieci do udziału w teatralizowanych widowiskach na tematy religijne skutecznie prowadzi katechizację młodego pokolenia mieszkańców Hermaniszek i pobliskiego Werenowa.

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_013

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_012

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_011

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_09

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_07

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_06

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_04

Wśród publiczności, podziwiającej Misterium Wielkanocne w Hermaniszekach była obecna przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys. W imieniu ZPB działaczka podziękowała proboszczowi i dzieciakom za piękne przedstawienie i pielęgnowanie tradycji polskich w tej zamieszkanej w większości przez ludność polską miejscowości.

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_010

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_02

Na dowód wdzięczności przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB wręczyła uczestnikom Misterium Wielkanocnego i wszystkim obecnym w świątyni dzieciakom słodkie prezenty, ufundowane przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc_01

Hermaniszki_Inscenizacja_na_wielkanoc

Znadniemna.pl, fot: Marek Zaniewski

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content