HomeSport4. edycja Turnieju Świętego Józefa

4. edycja Turnieju Świętego Józefa

W miniony weekend odbyła się 4. edycja dorocznego grodzieńskiego Turnieju Świętego Józefa w piłce nożnej halowej wśród polskiej młodzieży szkolnej. Tegorocznym triumfatorem została drużyna piłkarzy z katolickiej parafii na grodzieńskiej Dziewiatówce.

Turniej_sw_Jozefa_02

O tytuł mistrza Turnieju Świętego Józefa walczyły cztery grodzieńskie drużyny: z parafii Dziewiatówka, z parafii Południowy, z parafii Wiszniowiec oraz drużyna „Sokół”, reprezentująca działający przy Związku Polaków na Białorusi Polski Klub Sportowy „Sokół”.

Turniej_sw_Jozefa_03

Kierownictwo PKS „Sokół” po raz pierwszy w historii turnieju ufundowało dla jego zwycięzców i uczestników puchary, dyplomy oraz nagrody pocieszenia.

Turniej_sw_Jozefa

Najlepszym zawodnikiem 4. edycji Turnieju Świętego Józefa został piłkarz z parafii Wiszniowie Władysław Czeczko.

Turniej_sw_Jozefa_01

Pomysłodawcą i organizatorem rozgrywanego od czterech lat w Grodnie Turnieju Świętego Józefa w piłce nożnej halowej jest działacz ZPB Paweł Zarecki, starszy ministrant w grodzieńskiej parafii Południowy, z zawodu trener w lekkiej atletyce. Jak tłumaczy organizator na patrona turnieju wybrał on św. Józefa, gdyż rozgrywki, co roku stara się zorganizować w weekend, przypadający na, bądź tuż po, 19 marca, kiedy Kościół Katolicki obchodzi uroczystości na cześć oblubieńca Maryi i przybranego ojca Jezusa.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content