HomeOświataStudniówka w Polskiej Szkole w Wołkowysku

Studniówka w Polskiej Szkole w Wołkowysku

Tradycja polskich studniówek stała się jedną z najbardziej zauważalnych w Wołkowysku w ostatnich latach dzięki uroczystości z okazji rozpoczęcia odliczania stu dni do egzaminów maturalnych, organizowanej przez maturzystów miejscowej Polskiej Szkoły. Tak też było 14 lutego w roku bieżącym.

Studniowka_Wolkowysk_01

Życzenia maturzystom składa konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz

Uczniowie klasy maturalnej Polskiej Szkoły w Wołkowysku gościli na tegorocznym święcie odliczania stu dni do matury wielu dostojnych gości: konsula generalnego RP w Grodnie Andrzeja Chodkiewicza, konsula RP Krzysztofa Adama Zielińskiego z małżonką oraz działaczy organizacji polskich z Grodna i Wołkowyska: prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku Marię Tiszkowską, dyrektor Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie Teresę Kryszyń i dyrektora Liceum PMS Antoniego Pacenkę.

Studniowka_Wolkowysk_02

Goście studniówki

Z darami dla tegorocznych maturzystów Polskiej Szkoły w Wołkowysku przybyła także delegacja z Siedlec na czele z prezesem Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Siedlcach Jerzym Jackiem Myszkowskim, któremu towarzyszył jego zastępca Jacek Grabiński.

Studniowka_Wolkowysk_03

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego „Poloneza czas zacząć!”

Studniowka_Wolkowysk

Andrzej Chodkiewicz, konsul generalny RP w Grodnie i Maria Tiszkowska, prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku

Wystrojona odświętnie młodzież zaprezentowała gościom nie tylko umiejętność tańczenia. Na program artystyczny złożyły się też występy wokalne maturzystów.

Życzenia z okazji zbliżającej się matury złożyli swoim o rok starszym kolegom z klasy maturalnej uczniowie 10 klasy Polskiej Szkoły w Wołkowysku. Nie zabrakło ciepłych słów ze strony przedstawicieli polskiej dyplomacji, działających na Białorusi organizacji polskich oraz gości z Siedlec.

Sto dni przeleci niezauważenie, po maturze będą egzaminy na studia w Polsce i wyleci córeczka z gniazda rodzinnego w wielki świat…

Oby wasze marzenia się spełniły, kochani maturzyści!

Anna Januszkiewicz, mama Karoliny Biebiesz z Wołkowyska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content