HomeReligiaPolacy z Mińska modlili się przed cudowną Hostią w Sokółce

Polacy z Mińska modlili się przed cudowną Hostią w Sokółce

Działające przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Mińsku chóry „Polonez” i „Tęcza” 22 listopada, w Święto św. Cecylii – Patronki chórów kościelnych, odwiedziły Sokółkę na Podlasiu. Artyści z Mińska nawiedzili przy tej okazji miejscowy kościół parafialny św. Antoniego Padewskiego, słynący z cudownej Hostii.

Podczas występu polskich artystów z Mińska w sokólskim kościele św. Antoniego Padewskiego

Podczas występu polskich artystów z Mińska w sokólskim kościele św. Antoniego Padewskiego

Przywitani niezwykle ciepło przez proboszcza, ks. Stanisława Gniedziejkę polscy artyści z Białorusi zostali poproszeni o występ w murach świątyni przed miejscowymi parafianami. „Święta Cecylia, Patronko droga, pomóż nam śpiewem sławić Boga!” – tymi słowami, powtórzonymi przez wszystkich chórzystów, rozpoczęła koncert, nie kryjąc wzruszenia z powodu obecności w szczególnym miejscu, prowadząca Olga Jabłońska.

Polska działaczka mówi, że wszyscy chórzyści niezwykle głęboko przeżyli możliwość zaśpiewania w sokólskim kościele, słynącym z cudownej Hostii, na której w październiku 2008 roku wystąpiła plama, sprawiająca wrażenie krwi. Zjawisko, okrzyknięto wówczas cudem eucharystycznym, po czym plamę, występującą na Hostii, poddano badaniom, które potwierdziły, iż cząstka Serca Pańskiego zawiera substancję, identyczną tej, która występuje między innymi na Całunie Turyńskim, czyli – krwi Chrystusa.

Wierni w całej Polsce uwierzyli zresztą w cud eucharystyczny jeszcze przed przeprowadzeniem badań i od 2008 roku nawiedzają kościół w Sokółce, aby modlić się przed cudowną Hostią, słynącą z setek cudownych uzdrowień oraz nawróceń duchowych.

– Nie wiem, czy komuś z naszej grupy miną dolegliwości zdrowotne po modlitwie w kościele św. Antoniego w Sokółce. Mogę zagwarantować natomiast, że przystępowanie do Komunii Świętej dla każdego z nas będzie odtąd jeszcze głębszym niż dotychczas przeżyciem duchowym – przyznaje kierowniczka grupy artystów polskich z Mińska.

Tatiana Wołoszyna z Sokółki

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content