HomeOświataNagrody dla laureatek eliminacji konkursu „KRESY”

Nagrody dla laureatek eliminacji konkursu „KRESY”

Ramki cyfrowe do zdjęć, ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Grodnie, otrzymały laureatki eliminacji do republikańskiego etapu Konkursu Recytatorskiego im. A. Mickiewicza dla Polaków z Zagranicy „KRESY” – uczennice Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie.

Konkurs_Kresy

Nauczycielka Agnieszka Moroz gratuluje Marcie Marciszewskiej

Wśród uczniów grodzieńskiej placówki oświatowej ZPB największymi zdolnościami recytowania poezji Adama Mickiewicza i innych polskich autorów wykazały się Jana Dzienisiewicz, uczennica 9C klasy oraz Marta Marciszewska, uczennica klasy 10B.

Konkurs_Kresy_05

Jana Dzienisiewicz z nagrodą – ramką cyfrową do zdjęć

Obie laureatki z wdzięcznością przyjęły zasłużone nagrody i gratulacje z rąk swoich nauczycielek.

– Tego typu konkursy bardzo motywują uczniów do zgłębiania wiedzy o literaturze polskiej oraz pomagają w doskonaleniu poprawnej wymowy – mówi dyrektor PSS przy ZPB w Grodnie, Helena Dubowska.

Konkurs recytatorski „KRESY” jest jedynym na świecie przedsięwzięciem, które od 20 lat promuje polską poezję wśród Polaków mieszkających poza krajem. Organizatorem Konkursu jest Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku.

„KRESY” to w środowiskach polskich wyjątkowe święto polskiego języka i kultury, okazja do spotkania i dyskusji. Nieustającą, choć nie jedyną, inspiracją w Konkursie jest poezja Adama Mickiewicza. Wersy z „Pana Tadeusza” czy „Dziadów», co roku recytatorzy odkrywają na nowo.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content