HomeZiemia BrzeskaWybory prezesa miejskiego w Brześciu

Wybory prezesa miejskiego w Brześciu

Zgodnie z decyzją Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi w dniu 28 kwietnia w Brześciu odbyły się wybory prezesa Oddziału Miejskiego ZPB w Brześciu. Nowym prezesem oddziału została wybrana Anna Bielawska-Adamczyk. W tajnym głosowaniu otrzymała 31 głosów, tylko jedna osoba głosowała przeciw.

Anna Bielawska-Adamczyk

Anna Bielawska-Adamczyk

O wyborach prezesa w Brześciu opowiedział uczestniczący w spotkaniu brześcian przezes Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Jaśkiewicz:

– Od 2005 roku, kiedy rezygnację złożył ostatni prezes Wiktor Mironow, miasto Brześć było bez prezesa. Tamten okres, czyli lata 2005-2007, był trudny dla Związku i miejskim oddziałem tam nikt się nie zajmował. Pani Alina Jaroszewicz pełniła jakby wszystkie obowiązki, związane z Brześciem. Krótko przed zjazdem pani Alina Jaroszewicz złożyła rezygnację z funkcji prezesa obwodowego oddziału i zrezygnowała z członkowstwa w Radzie Naczelnej. Od tego czasu te obowiazki w Brześciu pełniła pani Hanna Paniszewa. Jakiś czas po zjeździe odbyły się wybory prezesów w Lidzie, Szczuczynie, Oszmianach, Zabłociu i Grodnie, a teraz przyszła kolej na Brześć.

W niedzielę, 28 kwietnia, odbyło się walne zebranie, zapraszali wszystkich Polaków, którzy są członkami organizacji. Przyszli brześcianie, komu sprawa Związku Polaków w Brześciu nie jest obojętna. Ponad 30 osób spotkało się w kawiarni, ponieważ nie ma większego pomieszczenia, w którym można byłoby się zebrać. Było dużo ludzi, których dawno nie widziałem, chociaż od dawna są w Związku. Porozmawialiśmy, omówiliśmy te wszystkie sprawy, które się dzieją w Brześciu. A następnie w tajnych wyborach wybrano nowego prezesa.

 zpb.org.pl

 

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content