HomeKonkursy i ogłoszeniaWakacje z Instytutem Pamięci Narodowej

Wakacje z Instytutem Pamięci Narodowej

Lubelski Instytut Pamięci Narodowej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w „Wakacjach z IPN”, które będą trwały od 8 lipca do 14 sierpnia. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku przedszkolnym i szkolnym wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Wakacje z IPN”.

Zajęcia będą odbywały się od 8 lipca do 14 sierpnia 2024 r. w dwóch formach: stacjonarnej w każdy wtorek i piątek w Oddziale IPN w Lublinie przy ul. Wodopojnej 2 lub w formie mobilnej w środy i czwartki w różnych zakątkach województwa lubelskiego.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w następujących zajęciach: „Historia w czterech ścianach” – zajęcia dla grupy wiekowej 9-14 lat, poświęcone konspiracyjnej działalności „Solidarności”; „Historia na czterech łapach” – zajęcia dla grupy wiekowej 4-9 lat, poświęcone wojnie polsko-bolszewickiej przedstawionej z perspektywy Batalionu Murmańczyków i towarzyszącej im niedźwiedzicy, Baśce Murmańskiej; „Historia mojego rówieśnika” – zajęcia dla grupy wiekowej 9-14 lat, opowiadające o powstaniu warszawskim. „Wakacje z IPN” opierają się na idei nauki poprzez zabawę – również z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, jak aplikacje mobilne.

Na „Wakacje z IPN” obowiązują zapisy pod adresem mailowym: [email protected] lub pod numerem telefonu: +48 504 494 560.

Znadniemna.pl za IPN

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content