HomeBiałoruśPrzewodniczący episkopatu Białorusi apeluje o modlitwę do Maryi Panny w intencji duchownych

Przewodniczący episkopatu Białorusi apeluje o modlitwę do Maryi Panny w intencji duchownych

O modlitwę za księży, zakonników, seminarzystów i tych, którzy w tym roku myślą o wstąpieniu do seminarium lub przekroczeniu progu klasztoru zaapelował do wiernych przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi abp Józef Staniewski.

Metropolita mińsko-mohylewski nawiązał do przypadającego na 13 maja wspomnienia liturgicznego Matki Bożej Fatimskiej, a także maja, jako miesiąca szczególnie poświęconego Matce Bożej. Przypomniał, że 13 maja 1917 roku w Fatimie Maryja wezwała wiernych do modlitwy i nawrócenia, a 13 maja 1981 roku na Placu św. Piotra w Rzymie swoim płaszczem Matczynej Opieki ochroniła od śmierci św. Jana Pawła II, który był jej wielkim czcicielem i odznaczał się głęboką pobożnością maryjną. „Dziś wspominamy te wydarzenia, w których tak żywo objawiła się interwencja Matki Bożej, powtarzając: «Maryjo, nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka».  Dlatego zachęcam Was, moi drodzy, do modlitwy za księży, zakonników, seminarzystów i tych, którzy w tym roku myślą o wstąpieniu do seminarium lub przekroczeniu progu klasztoru” – wzywa abp Staniewski.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi zauważa, że dialog powołanych z Panem Jezusem ma miejsce także i dzisiaj, a droga pójścia za głosem Chrystusa, czasami bywa naznaczona krzyżem, chociaż w istocie prowadzi do autentycznego szczęścia. „Proszę Was o modlitwę za naszych synów i córki, którzy poszli za Jezusem i którzy dziś podejmują z Nim dialog i rozważają Jego ewangeliczne powołanie… Proszę Was, módlcie się za tych, którzy swoje rany i ból porównują z ranami Jezusa lub będąc za kratami, cicho powtarzają: «Bądź wola Twoja». Kochani, pamiętajmy także o tych, którzy już odeszli z tego świata, modląc się i ozdabiając grób majowymi kwiatami wdzięczności. Wzywajmy szczególnie tych, którzy niczym św. Jan Paweł II błogosławią nam „z okna domu Ojca” – tak niech błogosławi nas nasz patron. Od 13 maja do października będziemy prosić Maryję, naszą Matkę, o pomoc w naszych powołaniach i wytrwałość w naszych powołaniach, abyśmy wszyscy stanowili jedno” – apeluje metropolita mińsko-mohylewski.

 Znadniemna.pl za Catholic.by/KAI, fot.: Catholic.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content