HomeBiałoruśWspółbracia aresztowanych zakonników proszą o dalszą modlitwę za nich

Współbracia aresztowanych zakonników proszą o dalszą modlitwę za nich

O dalszą modlitwę w intencji dwóch misjonarzy oblatów zatrzymanych przez władze białoruskie oraz wiernych, którzy zostali pozbawieni opieki duszpasterskiej proszą ich współbracia zakonni. „Obaj oblaci są obywatelami Białorusi. W związku z powyższym prosimy dziennikarzy i agencje prasowe o roztropność w przekazywaniu informacji na ich temat” – pisze w wydanym 12 maja wieczorem komunikacie o. Paweł Gomulak OMI, rzecznik Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

W związku z zatrzymaniem przez władze białoruskie dwóch misjonarzy oblatów posługujących w diecezji witebskiej na Białorusi misjonarze oblaci wyrażają wdzięczność za wszelkie wyrazy wsparcia i solidarności oraz modlitwy w intencji ojców Andrzeja i Pawła.

O. Gomulak poinformował, że obaj zakonnicy nadal przebywają w areszcie. Zaznacza, że w miarę możliwości prawnych związanych z uzyskiwaniem dostępu do oficjalnych informacji o ich bieżącej sytuacji, zakon przykłada ogromną wagę do sprawdzania rzetelności informacji docierających z różnych źródeł.

Białoruski portal Katolik.life podał 10 maja, że proces księży zatrzymanych w Witebsku odbył się zdalnie. Według wiernych, na których powołuje się białoruski portal, zatrzymani duchowni nie zostali postawieni przed sądem, a ich sprawa administracyjna była rozpatrywana przez „Skype”. O wyniku procesu nie poinformowano wiernych i duchownych, ale wiadomo, że zakonnicy pozostają w areszcie, co oznacza, że skazano ich na areszt administracyjny.

W najnowszym komunikacie rzecznika Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej czytamy, że najbliższe informacje związane z losem zatrzymanych zostaną podane przez misjonarzy oblatów najprawdopodobniej w okolicach środy (czyli 15 maja br). Oficjalny komunikat zostanie opublikowany na witrynie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – oblaci.pl

„Prosimy o dalszą modlitwę w intencji naszych Współbraci na Białorusi oraz wiernych, którzy zostali pozbawieni opieki duszpasterskiej. Polska Prowincja deklaruje wszelką potrzebną pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji” – napisał na zakończenie komunikatu o. Paweł Gomulak OMI.

Znadniemna.pl za Oblaci.pl/KAI/Katolik.life

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content