HomeBiałoruśMetropolita-senior Tadeusz Kondrusiewicz trafił do szpitala

Metropolita-senior Tadeusz Kondrusiewicz trafił do szpitala

Na portalu Katolik.life czytamy, że Kuria Metropolitalna w Mińsku zapewnia, iż nic ekstraordynaryjnego się nie stało, gdyż hospitalizacja emerytowanego metropolity Mińsko-Mohylewskiego jest planowa.

Tymczasem następca Kondrusiewicza na czele Metropolii Mińsko-Mohylewskiej, arcybiskup Józef Staniewski 21 lutego podczas wieczornej Mszy świętej zwrócił się do wiernych o modlitwę w intencji szybkiego uzdrowienia arcybiskupa seniora.

Abp Staniewski nie poinformował przy tym o chorobie, jaka zmusiła jego poprzednika do oddania się pod opiekę i obserwację lekarzy.

Katolickie media na Białorusi przypominają, iż niedługo przed hospitalizacją  arcybiskup senior wygłosił rozważanie o znaczeniu udawania się do duchowej „pustyni”, w której pobyt pomaga w budzeniu sumienia.

Arcybiskup Kondrusiewicz jest najstarszym z obecnie żyjących katolickich hierarchów na Białorusi. 3 stycznia 2024 roku obchodził swoje 78. urodziny. Rok temu – 8 lutego 2023 roku – emerytowany metropolita poddał się operacji wycięcia czerniaka złośliwego. Do domu został wypisany 3 marca. Opuszczając szpital hierarcha dziękował lekarzom za profesjonalizm i ofiarne służenie chorym.

Znadniemna.pl na podstawie Katolik.life, fot.: Catholic.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content