HomeBiałoruśLitwa zamyka dwa kolejne przejścia graniczne z Białorusią

Litwa zamyka dwa kolejne przejścia graniczne z Białorusią

W środę, 21 lutego, litewski rząd dał zgodę na zamknięcie dwóch przejść granicznych z Białorusią – w Ławaryszkach (rejon wileński) i Rajgródzie (Druskieniki) – informuje portal L24.lt.

Od 1 marca przejścia graniczne w Ławaryszkach i Rajgródzie zostaną zamknięte dla ruchu pieszych, rowerzystów, innych pojazdów i towarów.

Ponadto od wiosny ograniczony zostanie ruch pieszych i rowerzystów na pozostałych dwóch przejściach granicznych z Białorusią – w Miednikach i Solecznikach.

Na posiedzeniu rządu postanowiono też stopniowo zmniejszać liczbę zezwoleń wydawanych białoruskim i litewskim przewoźnikom wykonującym regularne przewozy autobusowe pasażerów – liczba ta została zmniejszona o połowę, maksymalnie do 29 zezwoleń.

Zdecydowano też ograniczyć wsiadanie i wysiadanie pasażerów na kolejowych przejściach granicznych w Kienie i Kibartach, przewidując wyjątki, w przypadku których decyzje będzie musiała podejmować Państwowa Służba Graniczna.

Przypominamy, że od 15 sierpnia ub. roku czasowo zamknięte są dwa przejścia graniczne z Białorusią – w Szumsku (rejon wileński) i Twereczu (rejon ignaliński).

 Znadniemna.pl za L24.lt, fot.: Gov.pl

Najnowsze komentarze

  • A map would be useful..!

Skomentuj

Skip to content