HomeSpołeczeństwoSzef MSZ RP Radosław Sikorski spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską

Szef MSZ RP Radosław Sikorski spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski spotkał się dziś, 8 stycznia, ze Swiatłaną Cichanouską i towarzyszącą jej delegacją.

Podczas rozmowy Radosław Sikorski podkreślił zaangażowanie Polski na rzecz wspierania społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Z uznaniem odniósł się do dotychczasowej prodemokratycznej działalność białoruskich środowisk opozycyjnych na emigracji, a także wyraził poparcie dla aspiracji demokratycznych i europejskich tego kraju.

Spotkanie było okazją do podkreślenia polskiego sprzeciwu dla polityki prowadzonej przez władze w Mińsku, które od sfałszowanych wyborów prezydenckich w sierpniu 2020 r. nie ustają w działaniach na rzecz likwidacji wszelkich przejawów niezależności. Skala represji wymierzonych w przeciwników politycznych reżimu jest bezprecedensowa.

Polska nieustannie wzywa białoruskich decydentów do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych, w tym przetrzymywanego od marca 2021 r. Andrzeja Poczobuta i zaprzestania represji wymierzonych w białoruskie społeczeństwo.

Liderka Białoruskich sił demokratycznych Swiatłana Cichanouska w dniach 8-10 stycznia przebywa z oficjalną wizytą w Warszawie na zaproszenie prezydenta RP Andrzeja Dudy. W trakcie wizyty spotka się z szefami różnych resortów, a także weźmie udział w przyjęciu, które wyda Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Znadniemna.pl za Gov.pl, na Zdjęciu: Radosław Sikorski i Swiatłana Cichanouska, fot.: Barbara Milkowska/MSZ

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content