HomeBiałoruśLitwa zamknie kolejne przejścia graniczne z Białorusią?

Litwa zamknie kolejne przejścia graniczne z Białorusią?

Litwa jest gotowa, by stopniowo zmniejszać liczbę przejść granicznych z Białorusią – podczas specjalnej konferencji prasowej powiedziała minister spraw wewnętrznych  Litwy Agnė Bilotaitė. Dodała, że chodzi m.in. o przeniesienie większej części funkcjonariuszy na tzw. „zieloną granicę” i walkę z przemytem.

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaproponuje zamknięcie dwóch kolejnych punktów. Są to przejścia graniczne Ławaryszki (z białoruskiej strony – Kotłowka – red.) i Raigardas ( z białoruskiej strony – Przewałka – red.) – powiedziała dziennikarzom z Warszawy minister Bilotaitė.

Na razie nie wiadomo, kiedy wspomniane przejścia graniczne zostaną zamknięte.

LRT.lt przypomina, że 18 sierpnia zamknięto punkty kontrolne na granicy z Białorusią Szumsk i Twerecz.

Obecnie ruch jest przekierowany do przejścia granicznego w Miednikach (z białoruskiej strony – Kamienny Łog- red.), największego i najlepiej wyposażonego technicznie punktu kontrolnego. Znajduje się tu m.in. system kontroli rentgenowskiej, który nie jest dostępny na przejściach granicznych w Szumsku i Twereczu.

Decyzja o zamknięciu przejść granicznych została podjęta w odpowiedzi na możliwe zagrożenia związane z przeniesieniem niektórych najemników Wagnera na Białoruś.

Obecnie na Litwie są otwarte cztery przejścia graniczne z Białorusią, na Łotwie dwa i w Polsce jedno.

Znadniemna.pl za LRT.lt, na zdjęciu: minister spraw wewnętrznych  Litwy Agnė Bilotaitė, fot.: Facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content