HomeBiałoruśW Lidzie aresztowano kolejnego katolickiego księdza, a księża z mińskiej archikatedry zostali pobici!

W Lidzie aresztowano kolejnego katolickiego księdza, a księża z mińskiej archikatedry zostali pobici!

Białoruscy milicjanci zatrzymali kolejnego katolickiego duchownego. Jak informuje Telegram kanał „Crześcijańska Wizja”, tym razem na celowniku reżimu Łukaszenki znalazł się proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Lidzie, ksiądz Andrej Znoska. Dziennikarze Biełsatu dowiedzieli się natomiast o pobiciu w miniony weekend księży w głównej katolickiej świątyni Mińska.

Ksiądz Znoska jest konsultantem Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi w kwestiach prawnych, a także ekspertem w prawie kanonicznym.

Do jego zatrzymania miało dojść 19 lipca. Nie wiadomo, jaki był powód ujęcia duchownego i gdzie został osadzony.

Wierni i znajomi księdza obawiają się, że  mundurowi mogą użyć wobec niego przemoc.

Obawy te nie są bezpodstawne, zwłaszcza w świetle nowych informacji, dotyczących niedawnej rewizji w mińskiej Archikatedrze Imienia Najświętszej Maryi Panny.

Jak dowiedziała się Telewizja Biełsat, w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych na plebanii archikatedry, niektórzy obecni podczas rewizji księża zostali mocno pobici przez mundurowych.

Zwierzchnicy Kościoła Katolickiego na Białorusi czują się do takiego stopnia zastraszeni przez białoruskie organa przemocy państwowej, że woleli nie ujawniać faktów pobicia księży z archikatedry  przed opinią publiczną, żeby nie prowokować mundurowych do kolejnych działań, nieprzyjaznych katolikom.

Znadniemna.pl na podstawie  T.me/s/christianvision, Belsat.eu, na zdjęciu: ks. Andrej Znoska, fot.: T.me/s/christianvision

Najnowsze komentarze

  • białoruskie bydło

Skomentuj

Skip to content