HomeBiałoruśMKOl nie zaprosi Białorusi i Rosji na Igrzyska Olimpijskie do Paryża

MKOl nie zaprosi Białorusi i Rosji na Igrzyska Olimpijskie do Paryża

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie zaprosi Federacji Rosyjskiej i Białorusi do udziału w przyszłorocznych letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Poinformowało o tym biuro prasowe organizacji.

Poinformowano, że 26 lipca MKOl wyśle ​​zaproszenia na igrzyska olimpijskie w Paryżu do 203 narodowych komitetów olimpijskich. Na tej liście nie znajdą Rosyjski Komitet Olimpijski i Narodowy Komitet Olimpijski Białorusi. Organizacje te objęte są sankcjami z powodu wojny na pełną skalę na Ukrainie, którą Federacja Rosyjska rozpoczęła przy wsparciu Białorusi.

Oprócz Rosji i Białorusi zaproszenia na igrzyska w 2024 roku nie otrzyma również zawieszony we wrześniu 2022 roku NKOl Gwatemali.

Jeśli chodzi o dopuszczenie rosyjskich i białoruskich sportowców do udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, decyzja ta nie została jeszcze podjęta. MKOl poinformował, że organizacja podejmie decyzję „w odpowiednim czasie”.

Przypomnijmy, że 28 marca Międzynarodowy Komitet Olimpijski zarekomendował, aby rosyjscy i białoruscy sportowcy mogli startować w międzynarodowych zawodach, ale tylko w statusie neutralnym i po spełnieniu szeregu warunków.

 Znadniemna.pl za Kresy24.pl, Olympics.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content