HomeKonkursy i ogłoszeniaRejestracja na XXI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne rozpoczęta!

Rejestracja na XXI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne rozpoczęta!

W dniach 26-31 sierpnia 2023 roku odbędą się XXI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne – Nysa-Wrocław. Czas zatem pomyśleć o zarezerwowaniu wolnego czasu, wyborze konkurencji, szlifowaniu kondycji i techniki. Szczegóły organizacyjne podane są do Państwa wiadomości na naszych stronach internetowych i profilach społecznościowych Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Fot.: wspolnotapolska.org

Organizatorem Igrzysk jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, które wraz z Ministerstwem Sportu oraz Polskim Komitetem Olimpijskim dbającym o poziom merytoryczny zawodów, przygotowało oprócz letnich konkurencji sportowych moc atrakcji, z których słyną polonijne Igrzyska – m.in. spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, olimpijczykami, wieczory tematyczne poświęcone Polonii, wycieczki krajoznawczo – historyczne, program integracyjny.

W trakcie XXI Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Nysa-Wrocław 2023 organizatorzy proponują następujące dyscypliny (według kolejności rozgrywek): badminton indywidualnie i drużynowo, bieg na 5 km, nordic walking, turniej rodzinny, kajakarstwo, kolarstwo MTB, piłkę siatkową plażową, futsal, koszykówkę, piłkę nożną, pływanie w stylach dowolnym i klasycznym, motylkowym i grzbietowym, indywidualnie i w sztafecie – dystanse 50m, 100m, tenis ziemny, lekkoatletykę – biegi na 100m, 400m, 1000m, 3000m, sztafetę 4x100m, skok w dal, skok w wzwyż, rzut ciężarkiem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, brydż, piłkę siatkową, szachy, strzelectwo- pistolet i karabinek, tenis stołowy.

Jak Państwo widzicie każdy znajdzie coś dla siebie! Igrzyska to okazja do bicia kolejnych rekordów lub szlifowania techniki w rywalizacji z rodakami.

REGULAMIN IGRZYSK

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

UWAGA!!! REJESTRACJA DO 17 LIPCA 2023 ROKU

Organizatorzy zapraszają do rejestracji!

Znadniemna.pl za wspolnotapolska.org

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content