HomeBiałoruśWyślij kartkę z życzeniami do Jubilata Andrzeja Poczobuta!

Wyślij kartkę z życzeniami do Jubilata Andrzeja Poczobuta!

Nasz kolega Andrzej Poczobut, dziennikarz i działacz Związku Polaków na Białorusi w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia, będzie obchodził swoje 50. urodziny.
Swój okrągły Jubileusz Andrzej spędzi w więzieniu w Grodnie. Czeka w nim na rozpatrzenie apelacji od drakońskiego wyroku, na mocy którego  8 lutego 2023 roku został skazany na 8 lat więzienia o zaostrzonym rygorze. Zarzuty stawiane Andrzejowi były zupełnie absurdalne i bezpodstawne. Dotyczyły „umyślnych działań mających na celu podżeganie do nienawiści narodowej i religijnej”, „rehabilitacji nazizmu” i nawoływania do działań mających na celu zaszkodzenie bezpieczeństwu narodowemu.

Wszyscy wiemy jednak, że tak naprawdę Andrzej został skazany za polskość!

Nie zapominajmy o Andrzeju, nie ustawajmy w manifestowaniu solidarności z niesprawiedliwie więzionym Polakiem, piszmy też do niego samego!

W listach i na kartkach złóżmy Andrzejowi życzenia z okazji Jubileuszu Urodzin! Nie zniechęcajmy się oczekiwaniem, że nasza kartka bądź list okażą się spóźnione, albo zostaną przechwycone przez cenzurę więzienną. Jeśli korespondencji będzie dużo, to Andrzej na pewno się o niej dowie, choćby z narzekań administracji na ciągle dostarczane listy, z których chociażby część i tak trafi do adresata.

Pamiętajmy, że dla więźnia każde słowo z wolności jest podobne do łyku czystego powietrza.

Adres, pod którym przebywa Jubilat jest taki:

Почобут Андрей Станиславович

Тюрьма №1.

230023 г. Гродно

ул. Кирова 1

Республика Беларусь

 Znadniemna.pl

 

Najnowsze komentarze

  • Pozdrowienia z Polski

  • Andrzej ! Siły życzę !!!!

  • Panie Andrzeju,
    niezłomnej wiary, głębokiej nadzei i gorącej miłości płynącej wprost od Boga.

  • Panie Andrzeju jest Pan dla mnie bohaterem. I chodź nie znamy się osobiście Pana postawa, odwaga, upór jest nieoceniony. Życzę panu siły walki, zdrowia,nie podania się i pokazania tym skurwysynom że Pana nie złamią . Podziwiam ,pozdrawiam i całym sercem jestem z Panem 🥰🥰🥰🥰

  • Wszystkiego dobrego na święta Panie Andrzeju, dziękuję za twoją walkę i ODWAGĘ.
    Zdrowia i wolności dla Ciebie i twoich rodaków. Edward

Skomentuj

Skip to content