HomeSpołeczeństwoŚwiatowe Stowarzyszenie Mediów Polonijnych w obronie Andrzeja Poczobuta

Światowe Stowarzyszenie Mediów Polonijnych w obronie Andrzeja Poczobuta

Światowe Stowarzyszenie Mediów Polonijnych przyjęło Apel, w którym  potępia wyrok ośmiu lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze, wydany przez dyktaturę Łukaszenki na dziennikarza i działacza polskiej mniejszości narodowej na Białorusi Andrzeja Poczobuta. Media Polonijne świata domagają się bezwarunkowego uwolnienia kolegi oraz wszystkich więzionych na Białorusi dziennikarzy.

Przyjęty w polskiej i angielskiej wersjach językowych dokument został wysłany m.in. do szwedzkiego MSZ, do Parlamentu Europejskiego, OBWE i do ONZ.

Sygnatariusze Apelu zachęcają inne  organizacje i podmioty polonijne aby przyłączali się do ich akcji albo własnymi odezwami albo z wykorzystaniem tej, przyjętej przez Stowarzyszenie Mediów. Namawiają do wysyłania odpowiednich protestów bądź apeli do rządów w krajach zamieszkania sygnatariuszy uchwalanych dokumentów. – Liczy się każde działanie w tej sprawie – argumentują.

Jak na razie na Apel Światowego Stowarzyszenia Mediów Polonijnych odpowiedzi przyszły z: Office of the Representative on Freedom of the Media, Organization for Security and Co-operation in Europe z Obydwie organizacje zapewniły, że zajmują się poruszoną w Apelu sprawą.

 

Znadniemna.pl za ŚSMP

 

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content