HomeKonkursy i ogłoszeniaJesteś uczniem bądź studentem? Zgłoś się do udziału w konkursie katyńskim!

Jesteś uczniem bądź studentem? Zgłoś się do udziału w konkursie katyńskim!

„Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Konkurs o takiej nazwie już po raz czwarty ogłosiła Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

Zainteresowani udziałem w Konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940” mają czas do 24 marca aby zgłosić pracę konkursową w jednej z czterech kategorii: Kategoria plastyczna, Kategoria literacka, Kategoria tekst piosenki oraz Kategoria scenariusz lekcji.

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, ogłaszając IV edycję Konkursu, opublikowała specjalny list, zachęcający do udziału w nim. Potrzebę kontynuowania konkursu o tematyce katyńskiej wytłumaczyła m.in. szerokim zainteresowaniem młodzieży szkolnej i studentów jego trzema poprzednimi edycjami.

Konkurs jest skierowany wprawdzie do młodzieży, pobierającej naukę w Polsce, ale w ostatnich latach w polskich liceach, gimnazjach, a także na wyższych uczelniach znacznie wzrosła liczba uczniów i studentów pochodzących z Kresów, m.in. z Białorusi i z Ukrainy.

Dlatego zachęcamy młodych kresowian, wypędzonych z Białorusi przez reżim Łukaszenki i z Ukrainy przez zbrodniczy reżim Putina, do wzięcia udziału w Konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Szczegółowy opis wszystkich kategorii konkursowych oraz aplikację, umożliwiającą zgłoszenie pracy konkursowej znajdziecie Państwo TUTAJ.

Znadniemna.pl na podstawie Sejm.gov.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content