HomeBiałoruśŻyczenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka od polskiej Pary Prezydenckiej

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka od polskiej Pary Prezydenckiej

W związku z Dniem Babci i Dniem Dziadka prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli okolicznościowe życzenia. Babcie w Polsce mają swoje święto 21 stycznia, a dziadkowie – 22 stycznia. W tych dniach życzenia swoim babciom i dziadkom składają również Polacy na świecie, w tym Polacy na Białorusi.

Szanowne Babcie i Szanowni Dziadkowie!

Składamy Państwu najserdeczniejsze gratulacje z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dziękujemy za Państwa obecność, wrażliwość i otwartość na młodsze pokolenia. Z serca życzymy Państwu wiele zdrowia i radości. Niech każdy kolejny dzień przynosi Państwu nowe wzruszające spotkania i rozmowy z bliskimi. Niech codzienność będzie pełna spokoju i ciepłych relacji z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi.

Państwa wsparcie i dobra rada mają ogromną wartość i są zawsze potrzebne najbliższym. Babcie i Dziadkowie, którzy byli świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych i sami zmagali się z rozmaitymi przeciwnościami, dają dzieciom, wnukom i prawnukom przykład, jak radzić sobie z wszelkimi trudnościami. Przechowują też pamięć o losach rodzinnych, która jest nie tylko prywatną historią krewnych, lecz nade wszystko opowieścią o postawach wobec życiowych i dziejowych wyzwań. Ludzie od wieków przekazują sobie mądrość zgromadzoną przez przodków. Także my dzisiaj – mimo wielkich przemian cywilizacyjnych i technologicznych – czerpiemy od poprzednich pokoleń ponadczasowe ideały i inspirację do działania.

Dlatego w tych świątecznych dniach chcemy podziękować Babciom i Dziadkom za to, że przekazują tradycje domowe i regionalne oraz wartości patriotyczne i religijne. Dziękujemy, że zawsze są Państwo gotowi nieść pomoc młodym, a kiedy trzeba – także przytulić, otrzeć łzy i pocieszyć.

Niech żyją wspaniałe Babcie i wspaniali Dziadkowie – sto lat!

Z wyrazami szacunku
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content