HomeSportPolacy z Białorusi na podium IV Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Piłki Siatkowej w Łomży!

Polacy z Białorusi na podium IV Międzynarodowego Polonijnego Turnieju Piłki Siatkowej w Łomży!

Ponad 70-ciu uczestników wzięło udział w IV Międzynarodowym Polonijnym Turnieju Piłki Siatkowej w Łomży. Polonię reprezentowały sześć drużyn – po dwie z Austrii: Austria UPSA i Austria PACA, z Litwy: Wilno POLONIA i Wilno Rejon Wileński oraz podwójna reprezentacja ze Związku Polaków na Białorusi: „Sokół Grodno” i  ekipa siatkarzy z Brześcia.

Gościnnie wystąpiła w turnieju drużyna z Łomży. Pełniąc rolę gospodarza nie była ona brana pod uwagę w polonijnej klasyfikacji, której organizatorzy Turnieju wprawdzie nie opublikowali, ale sądząc po niektórych zdjęciach i relacjach wideo na YouTubie, siatkarze z Brześcia mogli zająć w końcowej klasyfikacji nawet miejsce na podium, zdobywając brązowe nagrody, a ich koledzy z Grodna zostali prawdopodobnie zwycięzcami turnieju! Pozostałe II miejsce na podiumPolacy z Białorusi oddali chyba rodakom z Litwy.

Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział w Łomży oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży. Nad całością niezawodnie czuwali Prezes Oddziału SWP w Łomży Hanka Gałązka oraz Członek Zarządu Krajowego SWP Sebastian Jaworowski.

„Chociaż celem sportowym jest wyłonienie najlepszej drużyny, to polonijne spotkania są okazją do integracji i poznania polskiej historii oraz kultury, dlatego organizatorzy przewidzieli zwiedzanie miasta, wieczorne spotkania umożliwiające przedstawienie polskich środowisk w miejscach zamieszkania zawodników, wspólną modlitwę w trakcie uroczystej mszy rozpoczynającej turniej, ale też pobyt na strzelnicy, co – jak wiemy – najbardziej ucieszyło zawodników z Austrii, mocno zaangażowanych tą formę sportu i odnoszących na tym polu wielkie sukcesy” – czytamy na stronie organizatorów turnieju, którzy, zapewniają, iż za rok w Łomży zorganizują także V Międzynarodowy Polonijny Turniej Piłki Siatkowej.

Znadniemna.pl na podstawie Polonijna Agencja Informacyjna

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content