HomeSpołeczeństwoZPB podziękował władzom województwa śląskiego

ZPB podziękował władzom województwa śląskiego

Z wizytą u Marszałka Województwa Śląskiego Mirosława Sekuły była 28 sierpnia delegacja Związku Polaków na Białorusi na czele z prezesem Mieczysławem Jaśkiewiczem i przewodniczącą Rady Naczelnej ZPB Andżeliką Borys.

Andżelika Borys odczytuje treść Dyplomu Uznania dla Mirosława Sekuły.

Andżelika Borys odczytuje treść Dyplomu Uznania dla Mirosława Sekuły

Celem wizyty u marszałka, w której wzięli udział także przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Andrzej Gościniak oraz wicewojewoda śląski Piotr Spyra, było podziękowanie za pomoc w organizacji wizyt Polaków z Białorusi w województwie śląskim.

Dyplom Uznania otrzymuje Andrzej Gościniak

Dyplom Uznania otrzymuje Andrzej Gościniak

Wizycie delegacji ZPB u Marszałka Województwa Śląskiego Mirosława Sekuły towarzyszył Włodzimierz Skalik, prezes współpracującego z ZPB Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” z Częstochowy.

Dziękując marszałkowi i jego współpracownikom między innymi za dofinansowanie czerwcowej wizyty do województwa śląskiego grupy Polaków z Białorusi – głównie nauczycieli języka polskiego – kierownictwo Związku wręczyło gospodarzom Dyplomy Uznania, wydane z okazji 25-lecia działalności ZPB.

Czerwcowa wizyta około 50 nauczycieli i działaczy ZPB w województwie śląskim stała się możliwa dzięki dotacji, przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w kwocie 16 000 złotych. Kierownictwo ZPB w rozmowie z marszałkiem i jego współpracownikami omówiło plany dalszej współpracy z władzami województwa śląskiego, otrzymując deklaracje chęci wspierania kolejnych wizyt Polaków z Białorusi na Śląsku, w tym dofinansowania kolonii letnich dla polskich dzieci z Białorusi w przyszłym roku.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content