HomeSpołeczeństwoPierwsza Dama Polski spotkała się z Andżeliką Borys

Pierwsza Dama Polski spotkała się z Andżeliką Borys

Do niezwykle wzruszającego spotkania doszło podczas pobytu delegacji ZPB w Sopocie 1 września. Przewodnicząca Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys miała zaszczyt nieformalnie się spotkać i porozmawiać z Pierwszą Damą Rzeczypospolitej Polskiej Anną Komorowską.

Andżelika Borys, Pierwsza Dama Anna Komorowska i towarzyszący paniom podczas spaceru prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski

Andżelika Borys, Pierwsza Dama Anna Komorowska i towarzyszący paniom podczas spaceru prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski

Panie miały okazję pospacerować po Sopocie, zwiedzić wystawę obrazów w miejscowej galerii i porozmawiać. – Pani prezydentowa interesowała się sytuacją Związku Polaków na Białorusi, mówiła o pomocy niesionej Polakom na Białorusi przez rząd Polski – opowiada o tematach poruszanych podczas spaceru Andżelika Borys. Przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB opowiedziała Annie Komorowskiej o tym, jak wygląda działalność naszej organizacji, zmuszonej do funkcjonowania na Białorusi w warunkach podziemia.

Wrażenia od obcowania z Pierwszą Damą Polski Andżelika Borys podsumowała słowami: „To niezwykle ciepła i życzliwa Polakom na Białorusi osoba”.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content