HomeBiałoruśPaństwowy Komitet Pograniczny RB: Od jutra na Białoruś Polacy wjadą bez wizy

Państwowy Komitet Pograniczny RB: Od jutra na Białoruś Polacy wjadą bez wizy

Państwowy Komitet Pograniczny Republiki Białorusi poinformował, że „w celu utrzymania stosunków dobrosąsiedzkich” na zlecenie białoruskiej głowy państwa wprowadzono dla obywateli Polski bezwizowy tryb podróżowania na Białoruś.

Wjazd na Białoruś bez wizy będzie obowiązywał dla Polaków od jutra, czyli od godziny 00:00 1 lipca i aż do końca roku, czyli do 31 grudnia włącznie.

Jak czytamy w wyjaśnieniach białoruskiego Komitetu Pogranicznego obywatel Polski, aby wjechać na Białoruś powinien posiadać przy sobie jedynie dokument podróży, czyli paszport, a także ubezpieczenie zdrowotne, a podróżujący samochodem powinni wykupić dla pojazdu Zieloną Kartę. Żądne zaświadczenia o szczepionkach, czy testy COVID-owe przy przekraczaniu granicy nie będą potrzebne.

Komunikat białoruskiej straży granicznej mówi, że korzystać z podróżowania na Białoruś bez wizy będą mogli tylko Polacy przekraczający granicę na przejściach znajdujących się na linii granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej bezwizowy ruch wprowadzono dla obywateli Litwy i Łotwy. Nie wiadomo, czy wjazd na Białoruś bez wizy z terytorium Litwy oraz Łotwy będzie możliwy dla  obywatela Polski.

 Znadniemna.pl na podstawie gpk.gov.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content