HomeSpołeczeństwo14. miesięcznica uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta

14. miesięcznica uwięzienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta

25 maja mija czternaście miesięcy od momentu uwięzienia przez białoruski reżim prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i członka Zarządu Głównego ZPB Andrzeja Poczobuta w ramach tzw. „sprawy Polaków”.

Związek Polaków na Białorusi i Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zapraszają jutro, 25 maja br., o godz. 19.00 do skweru przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki w Białymstoku na akcję solidarności z prześladowanymi przez reżim Łukaszenki przedstawicielami polskiej mniejszości na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem.

Działacz ZPB, dziennikarz Andrzej Poczobut od 14 miesięcy przebywa w białoruskim areszcie. Obecnie znajduje się w areszcie śledczym przy ulicy Wołodarskiego w Mińsku, do którego został przeniesiony 3 maja z więzienia śledczego w Żodzinie. Natomiast prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys opuściła białoruski areszt po roku uwięzienia i znajduje się od dwóch miesięcy w areszcie domowym pod kontrolą służb specjalnych. Polskim działaczom grozi od 5 do 12 lat więzienia.

Kościół NMP Królowej Polski w Kopisku

Z inicjatywy członkini Zarządu Głównego ZPB Ireny Biernackiej w środę, 25 maja, o godz. 8:00, w intencji odzyskania wolności przez Andżelikę Borys i Andrzeja Poczobuta zostanie odprawiona Msza św. w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kopisku.

Zachęcamy Polaków z Białorusi oraz sympatyków ZPB we wszystkich miejscach Polski do organizowania spontanicznych akcji, informujących o niesprawiedliwym uwięzieniu przez reżim Łukaszenki liderów polskiej mniejszości na Białorusi.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content