HomeSpołeczeństwoPrzyjdź pod rosyjski konsulat i wesprzyj więzionych na Białorusi Polaków oraz Ukraińców, walczących z putinowską Rosją!

Przyjdź pod rosyjski konsulat i wesprzyj więzionych na Białorusi Polaków oraz Ukraińców, walczących z putinowską Rosją!

Już jutro – w sobotę, 26 marca o 12:00, przed konsulatem Rosji w Gdańsku (ul. Batorego 15), odbędzie się pikieta solidarności z Ukrainą, i Andżeliką Borys oraz Andrzejem Poczobutem – Polakami od roku więzionymi na Białorusi przez sługę Putina – Łukaszenkę.

Akcję, potępiającą działania krwawych dyktatorów zza wschodniej granicy Polski – Putina i jego pachołka Łukaszenki – organizuje pod rosyjskim konsulatem w Gdańsku we współpracy z redaktorami mediów Związku Polaków na Białorusi Fundacja „Łączy nas Polska”.

Dlaczego  organizatorzy wydarzenia protestują przeciwko uwięzieniu przez Łukaszenkę Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta przy przedstawicielstwie Federacji Rosyjskiej i panującego w Rosji krwawego satrapy Putina?

Bo to Putin jest protektorem Łukaszenki. To Putin podporządkował sobie całkowicie działania tego reżimu. Nie wolno nam zapominać, że Putin, tak samo jak Łukaszenka, odpowiada za bezprawną i nieuzasadnioną, krwawą inwazję zbrojną na Ukrainę i wcześniejszy atak hybrydowy Łukaszenki na Polskę. Obaj zwariowani dyktatorzy -zarówno Łukaszenka, jak też  jego pryncypał Putin są odpowiedzialni za toczącą się na Ukrainie wojnę  i za to, że nasi Rodacy gniją w białoruskich więzieniach.

Jeśli jesteś przeciwko prześladowaniu Polaków i krwawej wojnie , przez putinowską Rosję na Ukrainie, to przyjdź w sobotę, 26 marca,  o godz. 12:00 pod konsulat rosyjski w Gdańsku (ul. Batorego 15).

Po pikiecie o sytuacji Polaków, więzionych od roku przez Łukaszenkę opowie Kresowy Salonik Radia Gdańsk (sobota, 26.03.2022, 16.00-17.00).

Od roku w więzieniu w Żodzinie pod Mińskiem przetrzymywani są prezes Andżelika Borys i Andrzej Poczobut. Gośćmi audycji będą Iness Todryk-Pisalnik i Andrzej Pisalnik, redaktorzy mediów Związku Polaków na Białorusi. Rodacy ze Lwowa, Żytomierza i Charkowa przekażą aktualne informacje. Sobota, kilka minut po 16.00 (PL).

Audycji można słuchać na żywo przez Internet lub odsłuchać potem

Link do audycji online:

https://radiogdansk.pl/sluchaj-online/

Link do odsłuchania nagrania audycji  po emisji:
Znadniemna.pl  na podstawie laczynaspolska i radiogdansk.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content