HomeReligiaModlitwa w 10. miesięcznicę uwięzienia Polaków na Białorusi

Modlitwa w 10. miesięcznicę uwięzienia Polaków na Białorusi

Mszą świętą w intencji rychłego odzyskania wolności przez więźniów politycznych, przetrzymywanych w aresztach i więzieniach przez reżim dyktatorski Aleksandra Łukaszenki, rozpoczęły się w niedzielę, 23 stycznia, w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, obchody dziesiątej miesięcznicy uwięzienia prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i jej kolegi z Zarządu Głównego ZPB Andrzeja Poczobuta.

Ofiarę za intencję mszalną o wyzwolenie uwięzionych przez Łukaszenkę Polaków i Białorusinów złożyła w  warszawskim kościele członkini Zarządu Głównego ZPB Irena Biernacka, a ks. Wiaczesław Barok, będący kapelanem  środowiska Białorusinów – uciekinierów przed represjami reżimu Łukaszenki, zorganizował transmisję nabożeństwa w Internecie. Z danych oglądalności, udostępnianych przez serwis Youtube, na którym była dostępna transmisja nabożeństwa, wynika, że  do wspólnej modlitwy w intencji odzyskania wolności przez Andżelikę Borys, Andrzeja Poczobuta oraz innych więźniów politycznych dołączyło ponad 500 osób.

Ponadto, nie dająca się oszacować liczba osób, solidaryzujących się z Andżeliką Borys, Andrzejem Poczobutem  i więźniami politycznymi na Białorusi, zgodnie z sugestią ks. Wiaczesława Baroka udała się wczoraj o godz. 18:00 do swoich kościołów parafialnych, żeby się pomodlić w intencji uwięzionych.

Zrobiła tak m.in. inicjatorka akcji modlitewnej Irena Biernacka oraz jej znajomi uciekinierzy z Białorusi, przebywający w Białymstoku.

Po modlitwie w białostockiej katedrze Irena Biernacka (pierwsza od lewej) i jej koledzy udali się do portreów uwięzionych prezes ZPB Andżeliki Borys i członka Zarządu Głównego ZPB Andrzeja Poczobuta , które znajdują się w skwerze miejskim , będącym miejscem akcji solidarności białostockich Polaków z uwięzionymi na Białorusi rodakami

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content