HomeBiałoruśAndrzej Poczobut laureatem Głównej Nagrody Wolności Słowa SDP! (WIDEO)

Andrzej Poczobut laureatem Głównej Nagrody Wolności Słowa SDP! (WIDEO)

Andrzej Poczobut, uwięziony przez reżim Łukaszenki korespondent z Białorusi, członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi, został laureatem Głównej Nagrody Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  Dzisiaj, 17 czerwca, w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników 28. edycji Konkursu SDP.

W imieniu przebywającego od 25 marca 2021 roku w areszcie na Białorusi Andrzeja Poczobuta, wyróżnienie odebrała Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Telewizji Biełsat. Prowadzący uroczystość prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński przed wręczeniem Nagrody powiadomił, iż Zarządowi SDP udało się porozumieć z przebywającym w więzieniu laureatem i jego życzeniem było, żeby nagrodę w jego imieniu odebrała podczas uroczystej Gali właśnie Agnieszka Romaszewska-Guzy.

W uzasadnieniu przyznania Głównej Nagrody Wolności Słowa czytamy, że nasz kolega został jej laureatem „za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka”.

Więcej o Gali ogłoszenia wyników Konkursu SDP CZYTAJ TUTAJ.

Zachęcamy też do obejrzenia nagrania całej uroczystości 28. edycji wręczania Nagród SDP:

Znadniemna.pl na podstawie sdp.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content