HomeBiałoruśŚledczy odmówił Andrzejowi Poczobutowi widzenia z żoną i córką

Śledczy odmówił Andrzejowi Poczobutowi widzenia z żoną i córką

Białoruscy śledczy odmówili Andrzejowi Poczobutowi spotkania z najbliższą rodziną – poinformowała na Facebooku żona więźnia politycznego Oksana Poczobut. O możliwość widzenia z ojcem wnioskowała również córka Jana.

“Śledczy ma prawo zezwolić na odwiedziny bliskich i członków rodziny u osoby zatrzymanej, ale wydaje się, że w tej chwili nie jest wskazane, aby udzielić Panu zgody na odwiedziny” – czytamy w odmowie na wniosek, podpisanej przez śledczego Dmitrija Honczarika. Dokument został opublikowany na Facebooku przez żonę więźnia politycznego Andrzeja Poczobuta Oksanę.

Wcześniej informowano, że liderzy Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut i Andżelika Borys, odmówili władzom pójścia na układ: wyjście na wolność w zamian za wyjazd z Białorusi, czyli bilet w jedną stronę. Dwa dni temu sekretarz prasowa Aleksandra Łukaszenki Natalia Ejsmont oświadczyła, że o uwolnienie Polaków apelował do Łukaszenki były prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew.

Andrzej Poczobut przebywa w więzieniu nr 8 w Żodzinie. Został aresztowany 25 marca pod zarzutem “rozniecania waśni na tle narodowościowym” i “rehabilitację nazimu”. Pod tym samym zarzutem więziona jest prezes ZPB Andżelika Borys.

Oboje są uznawani przez obrońców praw człowieka za więźniów politycznych.

 Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Na zdjęciu: Oksana Poczobut, Jana Poczobut i Andrzej Poczobut, fot.: facebook.com

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content