HomeSpołeczeństwoPolacy w Nowej Zelandii solidarni z Polakami na Białorusi

Polacy w Nowej Zelandii solidarni z Polakami na Białorusi

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” i Patriotyczne Spotkanie Polonijne zorganizowały 16 maja działające w Nowej Zelandii Stowarzyszenie Polaków w Christchurch oraz Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Wyspie Południowej. W ramach tych wydarzeń Rodacy w dalekiej Nowej Zelandii podjęli Akcje Solidarnościową z prześladowanymi Polakami na Białorusi.

Swoimi działaniami nowozelandzka Polonia wsparła kampanię  #WolniPolacyNaBialorusi, prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w związku z narastającymi  represjami ze strony białoruskiego rządu wobec mniejszości polskiej na Białorusi.

Polacy w Nowej Zelandii włączyli się w kampanię solidarności z Polakami, prześladowanymi na Białorusi #WolniPolacyNaBialorusi

Uczestnicy nowozelandzkiej edycji Biegu „Tropem Wilczym”, w liczbie około 70 osób, nie mogli zapomnieć o przyjaciołach na Białorusi, których jeszcze nie tak dawno, przy okazji III białoruskiej edycji Biegu „Tropem Wilczym” w Wołkowysku serdecznie pozdrawialiśmy.

Teraz, niestety, musimy żądać uwolnienia wszystkich bezpodstawnie zatrzymanych na Białorusi Polaków: Pani Andżeliki Borys, Pani Ireny Biernackiej, Pani Marii Tiszkowskiej, Pani Anny Paniszewej i Pana Andrzeja Poczobuta oraz zaprzestania szykanowania  pozostałych przedstawicieli polskiej mniejszości narodowej na Białorusi.

Elżbieta i Piotr Sawiccy z  Christchurch dla Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content