HomeBiałoruśZa tydzień urodziny Andrzeja Poczobuta – wyślij kartkę z życzeniami!

Za tydzień urodziny Andrzeja Poczobuta – wyślij kartkę z życzeniami!

Drodzy Czytelnicy, ponawiamy apel o wysyłanie kartek i listów do aresztowanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki działaczy polskiej mniejszości narodowej.

Przypominamy, że dzisiaj jest dobry moment, aby wysłać kartkę urodzinową do członka Zarządu Głównego ZPB, dziennikarza Andrzeja Poczobuta, który 16 kwietnia będzie obchodził w areszcie swoje 48 urodziny.

Wysyłając kartkę do Andrzeja, nie zapomnijcie także o innych naszych rodakach, którzy zostali niesprawiedliwie uwięzieni w areszcie po tym, jak usłyszeli absurdalne zarzuty o „podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym” i o „rehabilitację faszyzmu”. Są to: prezes ZPB Andżelika Borys, prezes Oddziału ZPB w Lidzie Irena Biernacka, prezes Oddziału ZPB w Wołkowysku Maria Tiszkowska oraz działaczka polska z Brześcia, prezes Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych Anna Paniszewa.

Apelując o pisanie kartek i listów do naszych przyjaciół przypominamy, że należy je pisać w jednym z języków państwowych Republiki Białorusi – języku białoruskim bądź rosyjskim.

UWAGA! Korespondencja napisana w innym języku niż białoruski bądź rosyjski (również napisana po polsku) może zostać uznana przez cenzurę więzienną za podejrzaną i nie zostanie dostarczona adresatowi!

Jeśli macie Państwo trudności z pisaniem po białorusku bądź rosyjsku, śmiało korzystajcie z tłumacza Google, bądź innych aplikacji internetowych  i programów komputerowych, zawierających możliwość tłumaczenia na wskazane języki. Zapewniamy Państwa, że nasi koledzy nie obrażą się na ewentualne błędy językowe, bądź niedorzeczności, jeśli takich się dopuści podczas tłumaczenia program komputerowy.

Najważniejsze jest, żeby nasi rodacy dowiedzieli się , że o nich pamiętamy!

Podajemy rosyjskojęzyczną pisownię imion i nazwisk naszych kolegów oraz adresy, na które należy wysyłać korespondencję:

Do Andżeliki Borys należy na kopercie napisać następujące dane adresata:

Борис Анжелика Чеславовна

СИЗО № 1, 220030, г. Минск, ул. Володарского, 2

Республика Беларусь

Do Ireny Biernackaiej piszcie jako do:

Бернацкая Ирена Адольфовна,

СИЗО № 1, 220030, г. Минск, ул. Володарского, 2

Республика Беларусь

Do Marii Tiszkowskiej:

Тишковская Мария Чеславовна,

СИЗО № 1, 220030, г. Минск, ул. Володарского, 2

Республика Беларусь

Do Andrzeja Poczobuta:

Почобут Андрей Станиславович

СИЗО № 1, 220030, г. Минск, ул. Володарского, 2

Республика Беларусь

Do Anny Paniszewej:

Панишева Анна Викторовна

Следственный изолятор № 7, 224030, г. Брест, ул. Советских Пограничников 37,

Республика Беларусь.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • Mogę tylko wyrazić podziw dla tych represjonowanych polskich Patriotów.Często o Nich myślę.XXI wiek i wydawałoby się,że demony już nie wrócą.A one mają się zaskakująco dobrze…..mogę tylko mieć nadzieję,że Opatrzność pokaże nam i tym po stronie Kremla,że straszliwie zabłądzili.Zostańcie w zdrowiu i życiu !!!

  • Pisząc o straszliwie zabłądzonych miałem oczywiście na myśli prześladowców naszych Bohaterów

  • Andrzeju , Twoja postawa, bezkompromisowa wobec tandetnej dyktatury jest wielkim gestem wobec człowieczeństwa . Dziękuję . Bądź zdrów .

Skomentuj

Skip to content