HomeBiałoruśPowraca transmisja Mszy św. z mińskiej archikatedry katolickiej w białoruskim radiu

Powraca transmisja Mszy św. z mińskiej archikatedry katolickiej w białoruskim radiu

Portal Kościoła Rzymskokatolickiego na Białorusi Catholic.by informuje, że w niedzielę, 11 kwietnia, o godz. 8.15 na antenie białoruskiego radia będzie można usłyszeć transmisję Mszy Świętej z kościoła archikatedralnego Najświętszego Imienia Najświętszej Maryi Panny Maryi w Mińsku.

Jak powiedział w rozmowie z portalem Catholic.by proboszcz  archikatedry ksiądz kanonik Antoni  Klimantowicz, w sprawie przywrócenia na antenę radiową transmisji mszy, w imieniu białoruskich katolików list do Belteleradiokampanii i Komitetu Wykonawczego Miasta Mińska wystosował administrator apostolski archidiecezji mińsko-mohylewskiej sede vacante biskup Kazimierz Wielikosielec.

Ksiądz Antoni Klimantowicz zaznaczył, że nie otrzymał wprawdzie oficjalnego potwierdzenia wznowienia audycji radiowych, ale osobiście został poinformowany przez pracowników Belteleradiokampanii, że Msza Święta z jego parafii będzie transmitowana na żywo 11 kwietnia o godz. 8.15.

Proboszcz  katedry ma nadzieję, że Msza Święta zostanie wyemitowana nie tylko 11 kwietnia, ale powróci do cotygodniowego programu białoruskiego radia państwowego.

Transmisja niedzielnych Mszy Świętych o godz.8.15 z katedry w Mińsku odbywała się nieprzerwanie od 2000 do sierpnia 2020.

W jedną z sierpniowych powyborczych niedziel, Belteleradiokampani bez wyjaśnienia zaprzestała nadawania mszy na żywo.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl/Catholic.by

Najnowsze komentarze

  • po polsku ?

Skomentuj

Skip to content