HomeKonkursy i ogłoszeniaWystartowała VI edycja Konkursu PATRIA NOSTRA

Wystartowała VI edycja Konkursu PATRIA NOSTRA

Ruszyła VI edycja Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA, skierowanego do młodzieży polonijnej z całego świata.

Organizatorzy Konkursu informują, że będzie on przebiegał w Internecie, a zainteresowani udziałem w nim uczniowie i nauczyciele ze szkół, instytucji oraz organizacji polskich, działających poza granicami Polski, powinni wykonać zadanie konkursowe, które polegać będzie na nakręceniu trwającego 45-60 sekund filmu, bądź animacji, na temat ważnych wydarzeń z historii Polski.

Konkretne tematy prac konkursowych uczestnicy konkursu otrzymają po złożeniu zgłoszenia do udziału w Konkursie i zarejestrowaniu się na stronie internetowej Konkursu. 

Na stronie  konkurs-patrianostra.pl dostępne są wszelkie informacje, dotyczące zasad i terminów jego przeprowadzenia oraz nagród, o które warto powalczyć.

Przypomnijmy, że uczniowie, działających przy ZPB ośrodków nauczania języka polskiego, m.in. Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie, z powodzeniem brali udział w ubiegłorocznych edycjach Konkursu PATRIA NOSTRA.

Konkurs Historyczny PATRIA NOSTRA  objęty jest patronatem : Ministra Edukacji i Nauki RP, Ministra Spraw Zagranicznych RP, Ministra Rolnictwa RP, Instytutu Pamięci Narodowej, ORPEG, TVP Polonia oraz innych instytucji.

Znadniemna.pl z upoważnienia Zespołu Konkursu Patria Nostra

 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content