HomeBiałoruś„Historie Biblijne Starego Testamentu ilustrowane znaczkami pocztowymi” – nowa książka Leona Karpowicza

„Historie Biblijne Starego Testamentu ilustrowane znaczkami pocztowymi” – nowa książka Leona Karpowicza

Leon Karpowicz, prezes Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Łunnie, napisał książkę pt. „Historie Biblijne Starego Testamentu ilustrowane znaczkami pocztowymi”. To już druga pozycja książkowa tego autora związana z tematyką biblijną. Poprzednia książka prezesa ZPB w Łunnie nazywała się „Historie Biblijne Nowego Testamentu ilustrowane znaczkami pocztowymi”.

Najnowsza praca Leona Karpowicza, który jest nie tylko działaczem społecznym, lecz także  cenionym krajoznawcą i filatelistą, ukazała się w języku białoruskim i jest dostępna na stronie internetowej serwisu wydawniczego Ridero. Zdaniem autora, podobnie jak poprzednia, jego najnowsza książka jest skierowana do osób, które interesują się tematyką biblijną, sztuką oraz filatelistyką.

Liczący 342 strony tom zawiera prawie 90 artykułów i blisko 800 ilustracji. Są to m.in. wydane na znaczkach pocztowych miniatury dzieł wybitnych artystów wszechczasów na przykład prace Michała Anioła, Rafaela, Botticellego, Salvadora Daliego, a także urodzonego na terenie współczesnej Białorusi Marca Chagalla.

W artykułach zainspirowanych znaczkami pocztowymi, ukazującymi biblijne historie, autor dzieli się z czytelnikiem osobistymi doświadczeniami z procesu poznawania Biblii, a jednocześnie zapoznaje z dziełami sztuki, ilustrującymi historie biblijne.

Książkę Leona Karpowicza pt.  „Historie Biblijne Starego Testamentu ilustrowane znaczkami pocztowymi” można obejrzeć, pobrać drogą elektroniczną, bądź zamówić w wersji papierowej w serwisie Ridero oraz w księgarniach internetowych.

Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • szkoda, że nie po polsku (ZPB !)

Skomentuj

Skip to content