HomeKonkursy i ogłoszeniaCyprian Kamil Norwid – patronem konkursu recytatorskiego ku jego czci

Cyprian Kamil Norwid – patronem konkursu recytatorskiego ku jego czci

Związek Polaków na Białorusi i Instytut Polski w Mińsku zapraszają uczniów polskich szkół społecznych oraz tych, które działają w systemie edukacji państwowej Białorusi, do wzięcia udziału w Konkursie Recytatorskim pt. „CYPRIAN KAMIL NORWID – PREKURSOR I PATRON NOWOCZESNEJ LIRYKI POLSKIEJ”.

Konkurs, poświęcony twórczości poetyckiej Cypriana Kamila Norwida, odbędzie się m.in. w ramach uczczenia 200. rocznicy urodzin wybitnego polskiego poety, prozaika, dramatopisarza, eseisty, grafika, rzeźbiarza, malarza i filozofa.

Organizatorzy stawiają sobie za cel przybliżenie polskiej młodzieży na Białorusi postaci i twórczości Cypriana Kamila Norwida oraz kształcenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej młodych ludzi.

Zdaniem organizatorów młodzież, ucząca się języka polskiego, decydując się na udział w Konkursie, powinna wykazać się umiejętnością analizy i interpretacji recytowanego w jego ramach dzieła literackiego poprzez szukanie możliwości różnorodnych form jego interpretacji, a przez to jednoczesne poszerzać świadomości odbiorcy i twórcy.

Konkurs Recytatorski „CYPRIAN KAMIL NORWID – PREKURSOR I PATRON NOWOCZESNEJ LIRYKI POLSKIEJ” będzie się odbywał w dwóch odsłonach. Najpierw uczestnicy powinni spróbować swoich sił na etapie eliminacyjnym, który będzie też etapem szkolnym. Oznacza to, że konkursowicze zostaną ocenieni w swoich placówkach nauczania, a najlepsi zakwalifikują się do etapu finałowego.

Etap szkolny Konkursu zostanie podzielony na regiony, które pokryją się z polskimi okręgami konsularnymi na Białorusi.

W grodzieńskim okręgu konsularnym osobą, odpowiedzialną za etap eliminacyjny Konkursu, jest dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Króla Stefana Batorego przy ZPB w Grodnie Danuta Karpowicz (e-mail: [email protected]). Do niej należy wysyłać zgłoszenia występów konkursowych, które będą przyjmowane w formie nagrań wideo zgodnych z wymogami, określonymi w Regulaminie, który jest do pobrania TUTAJ.

W brzeskim okręgu konsularnym osobą odpowiedzialną za eliminacje szkolne jest dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Ignacego Domeyki przy Brzeskim Obwodowym Oddziale ZPB Anna Godunowa (e-mail: [email protected]).

W mińskim okręgu konsularnym nagrania konkursowe będzie przyjmowała dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej im. Edwarda Woyniłłowicza przy ZPB w Mińsku Łarysa Krywonosowa (e-mail: [email protected]).

Występy recytatorskie swoich uczniów ośrodki nauczania języka polskiego powinni dostarczyć osobom odpowiedzialnym za eliminacje okręgowe do dnia 16 maja 2021 roku. Na etapie eliminacyjnym w każdym z okręgów Jury wyłoni najlepsze recytacje, które zostaną zakwalifikowane do udziału w Konkursie Finałowym, który odbędzie się w dniu 5 czerwca 2021 roku w Mińsku.

Zachęcając do udziału w Konkursie Recytatorskim „CYPRIAN KAMIL NORWID – PREKURSOR I PATRON NOWOCZESNEJ LIRYKI POLSKIEJ” nawołujemy zainteresowanych do uważnego zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content