HomeKulturaZespół wokalny „Wszystko w porządku” obchodził pierwszy okrągły Jubileusz

Zespół wokalny „Wszystko w porządku” obchodził pierwszy okrągły Jubileusz

Wielkim koncertem, obchodził 13 lutego 10-lecie swojego istnienia estradowy zespół wokalny „Wszystko w porządku”, działający przy Oddziale Związku Polaków na Białorusi w Borysowie.

Koncert jubileuszowy zespołu „Wszystko w porządku” zaszczycili obecnością liczni goście, wśród których był m.in. szef Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP w Mińsku, konsul generalny Piotr Apostolidis, prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys oraz wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk.

Zespół wokalny „Wszystko w porządku”

Ałła Nicijewska, prezes Oddziału ZPB w Borysowie, a także kierowniczka i założycielka zespołu „Wszystko w porządku”, podkreśla, że kierowany przez nią kolektyw z powodzeniem bierze udział w festiwalach i konkursach muzycznych, które organizuje Związek Polaków na Białorusi.

Zespół Ludowej Piosenki „Przyjaciele”

Pozwoliło to zespołowi nie tylko zdobyć doświadczenie publicznych występów i popularność wśród Polaków, mieszkających na Białorusi. Nieustannie pracując nad doskonaleniem swojego poziomu artystycznego zespół „Wszystko w porządku” zdobył uznanie publiczności także w Polsce.

Będąc zdobywcami Grand Prix 21. Festiwalu Polskiej Piosenki Estradowej „Malwy” oraz laureatami innych konkursów, m.in. Festiwalu Piosenki Anny German «Eurydyka» w Mińsku, artyści zespołu z powodzeniem koncertowali w Polsce, dostępując zaszczytu reprezentowania polskiego środowiska artystycznego z Białorusi na Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie.

Goście zespołu „Wszystko w porządku”, składając artystom życzenia jubileuszowe zwracali uwagę nie tylko na ciągle wzbogacany repertuar zespołu i wysoki poziom artystyczny. Zgodnie podkreślali też, iż istnienie we wschodniej części Białorusi polskiego zespołu muzycznego, reprezentującego tak wysoki poziom i kulturę wykonania polskich piosenek, jest niezwykle skutecznym sposobem na popularyzację polskiej muzyki.

Znadniemna.pl/Fot.:facebook.com

Najnowsze komentarze

  • Piękna sprawa, piękne dziewczyny !

Skomentuj

Skip to content